Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

35524093 10160559709175603 5496072741620547584 n

Liisi Vanaselja foto.

 

Laupäeval, 16. juunil korraldas Long Islandi Eesti Maja järjekordse spordi- ja jaanipäeva. Kuigi kalender oli ikka veel kevades, oli ilm suviselt soe ja ilus. Eesti kodu oli kenasti korras ja ootas osavõtjaid.

 

Palju peresid noorte lastega oligi kohale tulnud. Noored võistlesid traditsioonilistel kergejõustikualadel nagu kiirjooks, pikamaajooks, kaugushüpe ja pesapallivise. Arvestust peeti vanusegruppide järgi. Nagu alati kombeks, toimus ka võrkpalliturniir. Suur tänu Spordiliidu entusiastidele.

 

Lastel jätkus tegevust veel ka peale võistlusi Eesti kodu basseinis. Sealt kõlas kilkeid ja müra veel kauaks. Täiskasvanutel oli aga kena kohata sõpru, kellest mõnda polnud kaua nähtud ega kohtutud. Kehakinnitust võis saada köögist hapukapsasupi, võileibade ja kookide näol, aga tõmbenumbriks on ikka ja alati hamburgerid ja juustuburgerid, mis valmistatakse otse tellimise peale. Koos rikkalike lisanditega maitsevad nad võrratult ja on kõigi lemmikud.

 

35765360 10160573150780603 147098571143905280 n

Rahvatantsuansambel “Saare Vikat”

 

Õhtu saabudes toimus noorsportlaste autasustamine ja sellele järgnes Saare Vikati esinemine Lilli Põldmäe ja Liisi Vanaselja juhatusel. Selleks ajaks hakkas ilm juba pimenema ja jahedamad tuulehood ajasid inimesi autodest soojemaid ürpe välja otsima. Kätte oligi jõudnud oodatud hetk – jaanitule süütamine.

 

Tuletõrjujate valsa silma all sai lõke hoogu ja ühele kenale päevale vabas looduses saigi punkt pandud. 

 

Suur tänu korraldajatele.

 

Mari Vanaselja tekst

Liisi Vanaselja foto

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo