Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Romet Pazuhanits

Kotkajuht Romet Pazuhanits

 

PRESSITEADE, 13. juuni 2018, EABS – New York

 

Kajaka salga pere laieneb sel suvel järjekordse nelja liikme võrra. Augusti alguses saabuvad Lakewoodi gaidjuht Kadi Sagor, kodutütarde juht Grete-Kai Saar, kotkajuht Georg-Henri Kolnes ja skautjuht Henni-Maria Johanson. Neid saadab läinud aastal samas programmis osalenud kotkajuht Romet Pazuhanits (Võrumaa Noorte Kotkaste pealik), kes tegutseb salgajuhi kohusetäitjana.

 

Noored osalevad Järvemetsal juhikoolitusel, osalevad USA Gaid- ja Skautmalevate suvelaagrites, külastavad siinseid Eesti Maju, Eesti Arhiivi USA-s ja Pühavaimu kirikut Lakewoodis. Kajakate instruktoriteks on vilunud skaut- ja gaidjuhid, kes selle programmiga on aastaid töötanud. 

 

Kati Sagor 2

Kadi Sagor

 

Gaidjuht Kadi Sagor on pärit ja elab Tallinnas. Sagor omandas oma põhihariduse Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis, kus ta ühtlasi õppis kaksteist aastat inglise keelt. Ta lõpetab sel suvel Tartu ülikooli bakalaureuse kraadiga bioloogias. Sagor astus gaidiks 2002. a. Aastate jooksul on ta osa võtnud paljudest suurlaagritest nagu Rännumaa (2005), Tähemets (2009), Seiklusratas  (2017) (kõik Eestis) ning Muskoka (2008) ja Rahvakett (2015) Muskokas, Kanadas. On osalenud laulu, lõkkevana, köietöö, laagriehituste, ellujäämise ja lipukoolitustel. Oli Eesti Gaidide Liidu 2016 aasta suvelaagri peakorraldaja. Kadi Sagor laulab kooris, armastab lugeda raamatuid ja töötada oma juhitud väikefirmas. Ta ema Elo on Eesti statistika-ameti personalispetsialist ning ühtlasi EGLi majandusjuht ja isa Allan veoautojuht.

 

George Henry Kolnes

Georg-Henri Kolnes

 

Kotkajuht Georg-Henri Kolnes sündis Tallinnas 2000.a., kuid kasvas üles Kohilas, kus ta koolitee

kulges kohalikus gümnaasiumis. Ta valdab hästi inglise keelt. Kolnes astus noorkotkaks 2012. a. Tegutses Nõmme NK rühmas. Ta on osalenud Mini-Erna, Viru Tarva, Mini-Põrgupõhja ja Salupere võistlustel ja on esindanud Noorte Kotkaste organisatsiooni EV aastapäeva üritustel kui ka Kaitseliidu meistrivõistlusel suusatamises. Kolnes esindas Noor-Kotkaid Leedus Vilniuse Teletorni juures langenute mälestusjooksul neljal aastal. Ta harrastab aktiivselt laskesporti Kaitseliidu Männiku lasketiirul, on oma rühmas salgapealik ja rühmajuhi abi. Kolnes on sooritanud hulga erikatseid, nende seas laskja, sportlase, langevarjuri,  meediku, pioneeri, luuraja ja suusataja katsed. Ta ema Annika on politsei- ja isa Kalev turvatöötaja. 

 

fb img 1521364266218

Grete-Kai Saar

 

Kodutütar Grete-Kai Saar sündis samuti Tallinnas 2000.a., aga elab Viimsi vallas. Ta on Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilane. Valdab inglise ja vene keeli. Astus kodutütreks 2008.a. Saar on täitnud rühmajuhi ja rühmavanema ülesandeid. Ta võttis osa Kajaka salga lühikoolitusest Kaitseliidu Alu mõisas 2016. a. On osalenud paljudel Kaitseliidu üritustel nagu Valejänes, Scoutsrännak, Salupere luurematk, Nõmme Välk, Kotkaretk, Ernake, Hunt, Kuperjanov, jt. On tegutsenud mitmel Kaitseliidu õpppusel fotograafina. Saanud meedia, esmaabi, käsitöö ja matkamise erikoolituse. Harrastab tennist, käsitööd ja muusikat. Ema Liie tegutseb transportveo korraldajana, isa Viktor on osaühingu juhatuse liige.

 

hannimaria

Henni-Maria Johanson

 

Skautjuht Henni-Maria Johanson sündis 1999. a. Tallinnas, elab Sakus, Harjumaal. On Saku Gümnaasiumi õpilane. Valdab inglise keelt. Astus skaudiks 2012.a. Tegutsenud Vana-Harju Skautide Malevas skaut- ja hundujuhina. Võtnud osa ERNA matkadest, samuti aktiivne Saku valla Noorte Keskuses. Ta isiklikud huvialad on laskesport, vibulaskmine, mandoliini mängimine, ristsõnade lahendamine ja malemäng. Ema Riina on büroojuhataja.

 

EABS-i juhatuse liikmed on usinasti ametis olnud eeltöödega. Kajakad esinevad ka Lakewoodi Eesti Majas reedel, 10. augustil 2018, algusega kell 19:00. EABS tasub juhikoolituse kulud.

 

Priit Parming

EABS

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo