Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Dr. Arvo Ederma tähistas 10. juunil oma 90. juubelisünnipäeva hulga sõprade ja sugulaste seltsis. Tähtsa päeva puhul saabus kohale pidulisi lähedalt ja kaugelt. 

 

Kohal olid sugulased Matti ja Valli Päts Tallinnast, Erika Drake tütardega Riiast ja sugulased lähemalt New Jersey’st, Pennsylvaniast ja Põhja-Karoliinast. Arvo kena suur pere oli koos, tütar Tiina perega, tütar Karin perega ja poeg Erik perega, samuti palju kohalikke sõpru ja tuttavaid. Pidu peeti Clayton, NC. Avar saal oli suviste lilledega dekoreeritud, samuti oli isegi sünnipäeva 

kook; muusikaks mängis üks kohalik 5-liikmeline ansambel. Tants kestis hilisõhtuni, tantsupõrandal oli ka juubilari näha.

 

Dr. Ederma sündis Lääne-Nigula kirikuõpetaja teise pojana. 1937. a. kolis perekond Tallinnasse, kus Arvo asus õppima Jakob Westholmi poeglaste gümnaasiumis. 9. märtsi Tallinna pommitamisel kaotas perekond kõik oma maised varad. Samal aastal põgeneti Saksamaale, kus peale sõja lõppu Arvo lõpetas Stolzenau Eesti Gümnaasiumi. Sealt viis teekond Balti Ülikooli arstiteadust õppima, kus oli ta ka korp! Fraternitas Ucuensise asutajaliige. Pärast Ameerikasse asumist lõpetas Dr. Ederma Lenoir Rhyne University 1952. a. Õpingud jätkusid UNC-Chapel Hill’is NC, kus ta sooritas Masters in Science in Public HealthEdasi õppis ta  arstiteadust Bowman Gray School of Medicine, Wake Forest University’s. Pärast ülikooli lõpetamist siirdus ta kaheks aastaks aega teenima Public Health Service Officers Corps., mis kujunes 33-aastaseks karjääriks. Dr. Ederma läks erru Capt. (Col.) aukraadis. 1954. a. abiellus juubilar Miriam Maris Kikas’ega. Sellest abielust sirgus 3 last, nüüd on ta viiekordne vanaisa ja kahekordne vana-vanaisa.

 

Suurema osa ajast oli ta seotud Washingtoni peakorteriga. Medical Directorina juhtis ta tööd 166’s kliinikus, mis ulatusid Alaskast Louisianassse ja Hawaiist Puerto Rico’sse. Viimased 5 aastat oli ta Deputy Director National Hansen’s Disease Center’is Carville Louisianas. Peale selle oli ta contract Medical Director OSHA’s Washington, DC. 

 

Töö ja pere kasvatamise kõrval jätkus juubilaril aega tegevuseks eesti organisatsioonides. Ta oli Washingtoni Eesti Seltsi asutajaliige ning selle esimees kuus aastat. Ka oli ta aktiivne Washingtoni Eesti kirikutes ja ka Markuse koguduse esimees. Ta on Eesti Ameerika Fondi juhatuse liige. Nüüd elab Arvo Ederma vanema tütre Kariniga Garner, N. C., kus elavad ka nooremad järeltulijad.

 

Soovime Sulle, Arvo, õnne sünnipäevaks ja veel rohkeid aastaid!

 

Ülle Ederma

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo