Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Pilt mesilasega

Willow Flute Ensemble & Friends, dirigeerimas Ilona Kudina, taustal Aija Reke foto Läti mesilasest. Foto: Svens Skriveris

 

23.-26. novembril leiab Bostonis aset eestlaste, lätlaste ja leedulaste ühisüritus Baltic Centennial, mille eesmärk on tähistada Balti riikide sajandat aastapäeva ja tutvustada oma kultuuri ka kohalikule publikule. 

 

Kuna tegu tuleb suurejoonelise ja -mahulise üritusega, siis otsustasid korraldustoimkonna liikmed peaprooviks korraldada soojendusürituse Baltic Mingle With Wine and Kringel. 

 

Juunikuu esimesel pühap.eval koguneski ligi viiskümmend baltlast kokku Bostoni Läti kirikusse, et

nautida head muusikat, veini ja kringlit ning head seltskonda. Kokkutulnud inimeste tuju aitas üleval hoida väga ulatuslik muusikaline kava, mille käigus astusid üles Willow Flute Ensemble & Friends, Baltic Duo (flööti mängis Ilona Kudina ja viiulit Aija Reke) ning muusikud Svens Skriveris viiulil, Jonas Kublickas kitarril ja Nicolas Sterner tšellol. Kuulda sai tipptasemel Balti jazzi ja ka klassikalisi palasid laiast maailmast. Üllatuslooks oli Ricardo Matosinho "There's a bottle in my (friend)ship!", mida mängiti küllaltki ebatraditsioonistel pillidel - erinevates mõõtudes pudelitel!

Üllatuslugu avaldas kõigile suurt muljet, aga eelkõige vist kohaletulnud lastele, keda märgati ürituse jooksul korduvalt tühjadesse pudelitesse puhumas!

 

Pilt 1

Pildil on muusikud (vasakult paremale) Ilona Kudina, Nicolas Sterner, Svens Skriveris, Aija Reke. Foto: Oscar Zepeda.

 

Hea muusika saatel oli hea suhelda uute ja vanade tuttavatega ning degusteerida kolme erinevat kringlit. Koosviibimise käigus ilmnes, et kui eestlased ja lätlased peavad kringlit pidude loomulikuks osaks, siis leedulased tõdesid, et nendel kringlit kui sellist pole.

 

Silmailu pakkusid lätlaste Inga Dankersi ja Aivars Zandbergsi ning Leedu päritolu Jack McGowni maalid ja ka Aija Reke loodusfotod. Olgugi, et kunstinäitus oli väga väike, oli see siiski toredaks eelvaateks novembris toimuvale suurele kunstinäitusele. 

 

Ürituse kordaminek ja sellest saadud positiivne emotsioon annab lootust, et novembris toimuv Baltic Centennial (www.balticboston.ee) saab olema üks väärt üritus! Suur tänu Ilona Kudinale, kes oli eelkirjeldatud ürituse peamiseks vedajaks!

 

Anastassia Kolde

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo