Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 1489

Talgulised: esimene riisuja Moonika Perry, siis Stella Rehkalt ja seisab Erik Must. Helica DeShaw fotod

 

Lakewoodi Eesti Maja imeilus, kuid ulatuslik metsamaa nõuab ohtralt hoolsaid töökäsi, et seda niisuguses ilusas vormis hoida või nagu öeldakse, ilu nõuab ohvreid. 

 

Õnneks on eestlastel talgute tegemise komme, et keegi üksinda selle suure maa-ala ülalpidamise ja korrashoidmisega tegelema ei pea. Nii siis oligi, et eelmisel laupäeval, päikesepaistelisel 28. aprillil, kogunes Lakewoodi Eesti Maja hoovi peale üle 20 täiskasvanu, et kaasa aidata Eesti Maja õue korrastustöödes. 

 

IMG 1484

Pildil on Merike ja Kaitlin Safka – ema ja tütar.

 

Paljud tulid oma rehade ja töökinnastega, mõned saabusid puhurite, traktorite ja veoautodega. Lapsed, teismelised ja mudilased, aitasid ka jõukohaselt kaasa, kes korjas prügi, kes riisus, kes korjas oksi platsi pealt. Eestlastel on talgukombed ja töökad käed juba iidsetest aegadest geenidesse ladestunud ja seega pole ka ime, et need pisukesed eestlased hoolsalt kaasa aitasid. Eks see, et juba hommikul teada anti, et lõunaks pitsat tellitakse, ka paha teinud. Ikka töö ja vile koos, nalja ja naeru jagus nii suurte kui väikeste talguliste seltskonnas terveks päevaks!

 

IMG 1501

Pildil on Sven Must, kõrvuti tagapool Raivo Reinup ja Veikko Nurmes.

 

See eestlastele nii omane talgute korraldamise traditsioon on väärt alalhoidmist. Meie siin Eesti Majas soovime igatahes seda traditsiooni jätkata ning oleme otsustanud ühineda ülemaailmse talgupäevaga Teeme Ära 15. septembril 2018. 

 

Seega kutsume siis kõiki rahvuskaaslasi ja sõpru mistahes rahvusest meile 15. septembril Lakewoodi Eesti Majja külla ja appi meie metsa, maad ja maja puhastama või parandama. Tööd jätkub kõigile; süüa, saunamõnusid ja tantsuõhtu jätkuks samuti. Täpsemat informatsiooni saab juulis-augustis meie veebilehelt!

 

Täname kõiki talgulisi, nii eestlasi, ameeriklasi kui ka leedulasi, kes kas terve või osa oma laupäevast Eesti Maja õue peal tööd tehes veetsid ja ootame teid sõprade, sugulaste ja kontvõõrastega tagasi 15. septembril. 

 

Igatahes on meie õu nüüd külaliste vastuvõtmiseks valmis, nii et külla võib tulla varemgi. Lakewoodi Eesti kooli emadepäeva kontsert toimub juba 26. mail!

 

Lakewoodi Eesti Ühingu nimel,

 

Merike Safka

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo