Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Erich Siismets 90

Kui pikk ja tegevusrohke elurada hakkab jõudma 100 lähedale, siis väärib see tähelepanu. Meie juubilar on selles suunas liikunud ning tähistas 90. aastapäeva 7. aprillil oma kodus Andoveris, Connecticuti osariigis. 

 

Tähtsa päeva puhul saabusid kohale vend Henno koos pojaga Teksasest. Muidugi ei puudunud Valdeko Kangro ja ka paar klassivenda/õde Geislingeni Eesti Gümnaasiumist. Ja loomulikult tulid poeg ja tütar koos kolmanda generatsiooniga.

 

Juubilar Erich võib rahuldustundega vaadata pikale elurajale ja käekäigule üle aastate. Sündinud Rakvere lähistel (nüüd Lääne-Virumaa), elanud ja käinud koolis Saksamaal (GEG), lõpetades gümna 4 aastaga. Seejärel siirdus ta Ameerikasse New Yorgi osariigi pealinna lähedale. Siis aga leidis “onu Sam” ta üles ja pani ta välirohelist kandma paariks aastaks Saksamaal.

 

Inseneri tunnistuse sai Erich RPI ülikoolist, lõpetades õpingud 1956. aastal. Järgnes pikim aeg lennutööstuses (UTC Research Center) mehaanikainsenerina. 

 

Veel enne pikki aastaid tööl jõudis Eric leida kena maakoha Andoveri vallas. Aga veel suurem leid oli kena noor daam Albany lähistelt - Heidi Jakobson, kellega koos kasvatasid nad peret kahe poja ja ühe tütrega. Kaks neist lõpetasid samuti RPI ülikooli, aga tütrest sai farmatseut-“mürgisegaja”. 

 

Aega jätkus tegevuseks Eesti organisatsioonides nii kohapeal kui kaugemal. Erich oli tegev kohaliku EELK Koguduse Nõukogus, Connecticuti Eesti Seltsis (selle esimees mitmeid aastaid). Rahvatantsugrupi juht kümmekond aastat ja veel ERKÜ üldkogus ja ÜEKN-i juhatuses. Kohapealne valla elanikkond valis Erichi mitmesse komisjoni ja ka rahukohtunikuks (JP).

 

Jätkates tööd/tegevust oma huvialal ka eru-aastatel, on ta suurte traktorite ja põllutöö-masinate omanik. Ega siis need hektarid (või aakrid) näi olevat puhtad ja korras. Iseloomustuseks Erichi suhtumine maaomanikuna, kui üks kohalik eestlane kiitis ilusat maastikku ja vaadet – siis Erich: “Ega see ilus vaade kõhtu täida!”

 

Alati rahulik naeratus näol, vaatamata sellele, et juuksed on aja jooksul läinud hõredamaks ja ka värvi muutnud. 

 

Õnnesoovid juubilarile!

 

YA

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo