Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

28515926 1586873114693060 3839352453386773834 o

Lastegrupp laulmas. Taga paremal juhataja Terje Hõim. Fotod: Heiki Parts

 

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva Lõuna-Floridas tähistati 3. märtsil West Palm Beach'i nägusas Marriott hotellis. 

 

Tähtis juubel oli kohale kutsunud üle 180 osavõtja nii ligidalt kui ka kaugelt. Koosviibimine algas liputseremoonia ning USA ja Eesti hümniga. Sellele järgnes Lõuna-Florida Eesti Seltsi esimehe Kurmet Hõimu tervituskõne, kus ta ka teatas, et koosviibijate hulgas viibib Maie Harrison-Vilms, kes on Eesti Vabariigi asutajaliikme Jüri Vilmsi järeletulija. Esitati ka video Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaiu tervituskõnega väliseestlastele.

 

Viiulisoolodega esinesid Oksana Hague, kes esitas H. Elleri “Kodumaise viisi” ja tema tütar Dasha Hague, kes esituses kuulsime A. Kunilaiu “Sind surmani”. Kaveril saatis neid Inna Kneedler. Ajakohase aktusekõne pidas E. V. peakonsul New Yorgis Kairi Künka. Järgevalt esines kohalik lastegrupp laulude ja ringmängudega Terje Hõimu juhatusel. Õhtusöögi ajal avaldati tunnustust ainukesele kohalviibivale sõjaveteranile Ülo Reivikule, kelle rinda kinnitati EV100 puhul valmistatud rinnamärk.

 

Kuna EV100 langes kokku ka Eesti Seltsi 40. juubeliga, siis austati ka seltsi asutajaliikmeid Rein ja Anne Luningut, Mart ja Kiku Martinsoni ning Maire ja Osvald Riismat, kes kõik said kingiks raamatu ”Sada Põnevat lugu Eesti Vabariigist”. Sama meene anti tehtud töö eest üle ka kauaaegsele juhatuse esimehele Arno Kallasele ja liikmetele Helvi Innole, Evi Kallasele ja Heiki Partsile.

 

Peale õhtusööki esines Eestis tuntud näitleja, laulja ja televisioonitegelane Mihkel Raud, kes kitarri saatel kandis meeleolukalt ette tuntud eesti viise ja ka omaloomingut. 

 

28576847 1586871631359875 3230207656260723393 n

Mihkel Raud esinemas.

 

Teadustajana tegeles sujuvalt Seltsi abiesimees Veljo Kurik. Urmas Pedra poolt pakutud tantsumuusika tõi tantsupõrandale pea kõik osavõtjad.

 

Heiki Parts

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo