Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

DSC02251

Osa kokkutulnutest, seltsi esinaine Helen Arnold on vasakult kolmas, tema nelja-aastane poeg ta ees.

 

Texasesse on vähe eestlasi jäänud. Neist, kes tulid Ameerikasse kui põgenikud, on enamuses meie ridadest lahkunud või läinud erru Floridasse. Aga õnneks on siia tulnud noori Eestist töö ülesandel või et siin pere alustada ja on seotud lastega. 

 

Eestlaste kokkusaamised siin on jäänud harvemaks. Viimati kogunesid mõned meist, et koos nautida Eestis tehtud filme. 

 

Siiski pani meie Houstoni seltsi esinaine, Helen (Jürlau) Arnold kutse üles internetti Facebooki (“Texase eestlased”) ja tulemus oli, et vabariigi aastapäeval kogunes tosin inimest Houstoni linna keskel asuvasse parki. 

 

Helen kostitas meid suupistetega, kaasa arvatud Eesti värvidega dekoreeritud kuklitega. Sündmuse tähistamiseks tõi ta õhupallid, mis kujutasid number sada. 

 

Ajasime juttu ja meenutasime Eestis toimuvat vägevat juubelipäeva. Nii olimegi siis mõttes Eestis ja kahetsesime, et ei saanud seda suurt juubelit kaasa teha sünnimaal. 

 

Arved Plaks

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo