Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Baltimore Markuse 180218 kogudus

Baltimore kogudus arvukalt kohal. Autor ELCA

 

Eesti Vabariigi 100. sünnipäev on suure tähtsusega kõikidele eestlastele. Erakordselt sõitis piiskop Tiit Salumäe Eestist Põhja-Ameerikasse, et tuua kohalikele kogudustele isiklikke tervistusi peapiiskop Urmas Viilmalt ning ka teenida jumalateenistustel.

 

Baltimore Markuse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva jumalateenistus toimus 18. veebruaril 2018 Püha Markuse kirikus. Teenisid EELK piiskop Tiit Salumäe Eestist ja Evangelical Lutheran Church in America (ELCA) Delaware-Maryland Synodi piiskop Bill Gohl. Kaasteenimas oli vikaarõpetaja Markus Vaga. Baltimore-Washingtoni Eesti Segakoor Tjorven Hairfieldi juhatamisel esines kahe lauluga ja organist oli Renata O’Reilly. 

 

EELK ja ELCA-l on olnud kauaaegsed suhted ja see visiit võimaldas isiklikku kokkusaamist piiskop Salumäe ja Gohli vahel, kes valiti ametisse 2016. a. kevadel. Piiskop Gohl on Baltimore Markuse kogudusele suurt toetust avaldanud, lubades aidata ka jumalateenistusel, kui see vajalik oleks. Tema on ka avaldanud suurt huvi EELK tegevuse vastu ja see kohtumine oli väga meeldiv võimalus vestelda piiskop Salumäega. Piiskop Salumäe kinkis piiskop Gohlile peapiiskop Urmas Viilma pühendusega Eestis trükitud mahuka Eesti oikumeenia ajalugu tutvustava ingliskeelse raamatu „History of Estonian Ecumenism“. Markuse ameerika koguduse endine õpetaja Dale Dusman oli ka koosviibimisel ja raamatu üleandmisel.

 

Baltimore Markuse 180218 pilt2

Piiskop Bill Gohlile kingiti peapiiskop Urma Viilma poolt pühendatud raamat „History of Estonian Ecumenism“. Seisavad piiskop Tiit Salumäe, piiskop Bill Gohl ja õpetaja Markus Vaga. Autor ELCA

 

Peale jumalateenistust toimus pidulik kohvilaud, kus piiskop Salumäe hea meelega vestles koguduse liikmetega, keda ta teenis 2007. aastal.

 

Agu Ets

(hetkel Eestis, mobiil 372 535 84 993)

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo