Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

EV100 Lapsed laulavad

Esineb Bostoni Eesti Koolilaste Koor Jeffers Engelhardti juhatamisel. Paul Branzetti foto

 

Vabariigi aastapäeva hommik algas meie perele kell 6am, et jõuaksime osaleda Eesti aja järgi kell 1pm üritusel "Eesti minut". Eesmärk oli pildistada eestlasi olenemata nende asukohast täpselt ühe minuti jooksul kell 1pm Eesti aja järgi. Suurema klõpsutamise peale ärkasid ka Artur (5) ja Katariina (3) üles ning esimese asjana ütlesid, et täna on Eesti sünnipäev ja et nemad soovivad Eestile palju õnne.

 

Peale õnnitlusi ja Skype-kõnesid Eestimaale oli aeg hakata küpsetama, sest meie pere ülesanne oli leivategu ja kringlist "E" täht. Pärast  seda, kui oli valmis küpsetatud 8 naela musta rukkileiba ja 8 naela kringlit, oli aeg panna selga piduriided ja asuda teele Skandinaavia Keskusesse.

 

Peopaik oli kaunistaud väga ilusti ja maitsekalt sinimustvalges võtmes. Eraldi väärib mainimist samas ruumis üleval olnud Johannes Pääsukese fotonäitus "Mees kahe kameraga", mis oli justkui orgaaniline osa saali kaunistusest. Peopaigas oli tunda jagatud rõõmu tunnet, sest kõikidest õhkus jällenägemise rõõmu ja poldud kitsi õnnitlustega kodumaa aastapäeva puhul.

 

BES EV100 pilt 5

Bostoni Eesti Seltsi Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva juubeli tähistamisele tuli rahvas kokku Massachusetts’ist, New Hampshire'ist ja Rhode Island’ist. Fotod: Paul Branzetti

 

Õigeaegselt alanud Bostoni Eesti Seltsi piduliku aktuse juhatasid sisse seltsi esimehe avasõnad, millele järgnesid mitmed muusikalised etteasted. Esmalt esinesid Bostoni Eesti Kooli lapsed isamaalise kavaga, mis kõlas kokku väga kaunilt ja kindlasti oleks sobilik ka laulukaare alla! Sellele järgnes Hando Nahkuri ja Epp Karike Sonini etteaste. Epu ja Hando esinemisest oli väga tiivustunud minu väike tütar, kes esireas kangesti tantsima ja kaasa laulma kippus. Hoolimata sellest, et Hando ja Epu näol on tegu oma ala tippudega, leidis Epp võimaluse, kuidas pisike tüdruk esinemisse kaasata viisil, mis paistis välja, et tegu oli harjutatud etteastega! Kõik esinejad pakkusid suurepäraseid musikaalseid elamusi ja olid väga teemakohased. Loomulikult ei möödunud meie pidu ilma Eesti hümni ja lipulauluta, mis tõid paljudel pisarad silma. Peale muusikalise etteastete esines õnnitluskõnega Kairi Saar-Isop koos pisitütar Liisuga Eesti Suursaatkonnast Washingtonis ja Leedu konsul. Lisaks vaatasime lätlaste õnnitlusvideot ja Eesti Vabariigi presidendi tervitust, mis oli suunatud välismaal elavatele eestlastele.

 

BES EV100 pilt 4

Washingtoni Eesti Suursaatkonna nõunik pressi- ja kultuuriküsimustes, Kaili Saar-Isop oli aktuse peakõneleja. Tema 5-aastane tütar vaatab pealt.

 

Peale aktuse lõppu ootas kõiki külalisi rikkalik ja uhke Rootsi laud, kus ei puudunud rosolje, heeringas kasuka all, kartulisalat ja muud klassikalised Eesti pidulaua külmroad. Magustoiduks tegid neli kringlimeistrit kringli, millest võis kokku lugeda EV100 ja peo lõpuks oli hiigelkringlist järele vaid raasukesed. Õhtu möödus mõnusa sumina saatel ja väga ruttu!

 

EV100 aastapäevast Bostonis oli kogunenud osa saama ligi sadakond eestlast ja Eesti sõpra. Loodan, et kõnelen kõigi kohalviibinute nimel kui ütlen, et terve üritus oli väljapeetud ja väärikas, ent samas soe ja südamlik. 

 

Bostoni Eesti Seltsi EV100 oli väga eriline nii mitmeski mõttes ja sellele on me kõigi mälus kindel koht. Meie perele aga jääb seda väärikat aastapäeva Bostonis meenutama aga Katariina loteriiga võidetud Kuusalu rahvariide seelik, millele tuleb nüüd juurde meisterdada käised, vöö ja pärg!

 

Anastassia Kolde

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo