Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eestis on juba kümme aastat ilus traditsioon, mille kohaselt riik kingib igale vastsündinud Eesti lapsele raamatu. 2018. aastal kingitakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse eestvedamisel ja Kultuuriministeeriumi toel valminud raamat „Pisike puu“ ka igale välisriigis sündinud Eesti kodaniku lapsele.

 

Raamatu saab iga juubeliaastal välisriigis sündinud laps, kelle vanem pöördub lapse sünni rahvastikuregistrisse kandmiseks või dokumendi taotlemiseks Eesti välisesinduse poole. „Igal aastal sünnib välisriikides mitusada Eesti last. Raamat „Pisike puu“, mida loetakse nii Eestis kui väljaspool Eestit aitab kindlasti kaasa eesti keele, meele ja ühtsustunde hoidmisele terves maailmas,“ lausus Kersti Eesmaa, Välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor.

 

Raamatu „Pisike puu“ nimi tuleneb Ott Arderi samanimelisest luuletusest, mis on ühtlasi raamatu nimiluuletus. Raamatukaante vahele on nopitud luuletusi ning jutte tuntud ja armastatud eesti lastekirjanikelt, mille seovad tervikuks kunstnik Catherine Zaripi illustratsioonid.

 

Raamatu koostaja ja väljaandja Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone tõdes, et vaevalt leidub mudilast, kellele ei meeldiks raamatuid vaadata või jutte kuulata. “"Pisike puu" sobib hästi esimeseks sammuks raamatumaailma ja avab ukse lugemishuvile. Mul on hea meel, et see kimp jutte ja luuletusi rõõmustab sel aastal ka välismaal sündivaid Eesti lapsi ning aitab neil nii läbi meie kauni keele hoida sidet Eestiga," rääkis Soone.

 

https://www.ev100.ee/pisikepuu

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo