Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Jõulud tulevad sel ajal, kui päevad on kõige lühemad, mis on tavaline meile, kes me elame põhjapoolkeral. Kodu-Eestis on päev vaevalt viis tundi pikk. Kuid lõuna pool ekvaatorit on hoopis aasta kõige pikemad päevad, kui jõulud saabuvad. Siiski võtavad meie kaasmaalased seal jõulupühi vastu samade eesti kommetega kui meie, kes me elame põhjapool.

 

Maailma perspektiivis on siis valguse balanss olemas, kuid see ei tähenda, et praeguses maailmas igas kohas või igal inimesel on võimalik tasakaalu ja sellega kaasnevat head rahu ja kindlusetunnet kogeda. Mõtleme nende peale, kes kannatavad sõja ja kurja keerises ning loodame, et järgmine aasta toob rahu ja kergendust kõigile.

 

Ja siis tänuga meenutame aegu minevikus, kui olime noored ja vanemad valmistasid meile jõulurõõmu, kas siis Eestis või uues kodus välismaal. 

Perekonnaliikmed tulid kokku, et ühiselt nautida pühadetunnet ja oma armsamatega koos olla. Samuti tänapäeval hoiame oma traditsioonidest kinni. Pühitseme jõule koos oma pere ja sõpradega, valmistame eesti jõulutoite. Tunneme rõõmu laste ärevusest jõuluvana oodates ning oleme õnnelikud, et saame jõululapse tulekut tähistada.

 

Jõulupühad on alati olnud meile tähtsad, tuues eestlasi kokku kas jumalateenistustel, koosviibimistel, täienduskoolide aktustel või oma kodudes perega oodates jõuluvana tulekut ja pühaderõõmu.

 

Varsti algab uus aasta. Sellega algab aasta, millal Eesti Vabariik tähistab oma saja-aastast juubelit. Vähesed on veel alles, kes saja aasta eest olemas olid. Kuid tänu nendele ja meie esivanematele, kes on juba manalasse läinud, on meie keel, kombed ja traditisioonid, kultuur ja kirik tänaseni edasi kantud nii Eestis kui ka teistes maades, kus eestlased asuvad. Meie kohustus on samuti eestlust edasi kanda oma järglastele. Oleme õnnelikud, et eestlased üle maailma saavad samade kommetega ja väärtustega jõule pühitseda. Ja tuleval aastal, igal pool kus asume, pühitseme Eesti Vabariigi 100!

 

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides kui ka Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu soovib kõigile ilusaid ja rõõmsaid jõulupühi ja kõike head ja edu algavaks uueks aastaks. Teeme kõik oma parima, et eestlus kestaks vähemalt mitusada aastat veel!

 

Parimate soovidega,

 

Marju Rink-Abel

ERKÜ ja ÜEKN esimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo