Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Aasta on jälle täis ja detsembrikuu on kōige imelisem aeg. Isegi talvetaat puistas lund, et ikka peol oleks see imeline Jōulutunne.

 

Lakewoodi Eesti majas on mōnus peoeelne sagimine. Käivad veel viimased ettevalmistused ja kell 2:00 peale lōunat avas uksed Lakewoodi Eesti Maja president Helica Deshaw tervitamas kaugelt saabunud külalisi. Meie LEÜ liikmeid, Eesti kooli lapsi ja vanemaid.

 

Eesti Majas kōlas jōulumuusika, köögist tungisid ninna kodused söögilōhnad. Peakokk Erik Must oma abilistega. Menüüs ikka eestipärane jōulutoit verivorst, ahjukartul, hapukapsas ja ahjus küpsetatud liha. Tōmbenumber Ingi Kanguri pohlamoos, mis lihtsalt viib keele alla. Magusaid kooke ja kopsakas kringel Andres Simonsoni küpsetatud. Imehea!

 

Kohale oli tulnud Nils Pustrom oma kaunite ehetega, mida vōis endale kingikotti osta.

 

Eve Saar-Kiil ja Argo Kiil müümas Eesti leiba ja igale soovile maiustusi ning kooke. Tükike Kalevi piimashokolaadi, mis lastele hästi maitseb. Sisenedes saali, oli tunne nagu Imelisel maal. Lava kaunistatud tähtedega ja Estonia klaver seismas aukohal ootamas, kuna jōulu muusikat mängida. Suures saalis kaunistatud lauad kuuseokstega ja küünlaleek sädelemas kuldsetel kuulidel.

 

Läkski veel mōni hetk ja esinejad, Lakewoodi Eesti kooli lapsed saabusid lavale ühislaulu saatel “Tasa, tasa jōulukellad kajavad”. Jōulupalvega avas peo piiskop Thomas Vaga. Kooliōpilased olid julgelt vastamas küsimustele ja nii mōnigi oma vastusega pani muigama.

 

Järgnevalt oli jōulutervitus Eesti kooli juhatajalt Külli Rannamäelt. Peol oli 13 laululast: Tom Vilja, Brianna Deshaw, Annika ja Erik-Albert Perry, Mia ja Lisa Bucholz, Annika, Aili ja Aiki Simonson, Isabella Rehkalt, Sofia Koiva, Luisa ja Elisa Uroza luuletuste, jōululaulude ja tantsudega. Saatjaks Luule Prima klaveril ja Ülle Bucholz kitarril. Saime järjekordselt kuulata armsaid jōululaule.

 

Natuke sagimist, elevust ja Eesti Maja laval hakkas lund sadama, lumehelbed hōljusid graatsilisel sammul lavale. Osavate käteliigutustega vōlusid lumehelbed välja lume. Saalis tekkis vaikus ja Tšaikovski “Pähklipureja” muusika kōlas meeleolukalt. Pean mainima, et meil oli koostöö lumemeistri Raivo Reinupiga, kes selle soovitud imega hakkama sai.

 

Lapsed hullasid laval lumega, kui kuuldus koputus uksele. Kōlas laul “Jōulutaadi ootel”. Tuligi meile kauaoodatud külaline – jōuluvana suure kingikotiga. Lapsed ootasid kannatlikult laval, kui jōuluvana vōttis istet ja hakkas lastele kommipakke jagama. Kommipakid said ka ōpetajad Moonika Perry, Ülle Bucholz, Luule Prima, Külli Rannamäe, Raivo Reinup ja Helica Deshaw, kes terve aasta usinalt koolitööd on juhendanud. Tänati Erik Musta, Ingi Kangurit, Imbi Seppa, Viiu Vandereri koostöö eest!

 

Jōuluvanal pakid jagatud ja oligi aeg lahkuda.Tundus, et külalised jäid peoga rahule. Saalist kostis arvamus, et sellist vahvat pidu pole tükk aega olnud. Ka korraldajad vōivad jääda rahule, kuna külalisteraamatus oli 71 külalise nimed!

 

Kaunist jōuluaega ja kohtume jälle uuel aastal!

 

Külli Rannamäe

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo