Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

timo

Rõõmurullil Timol on ees elu esimesed jõulud.

 

Kes sündis?

Timo Silver Paluoja Tammaru

 

Millal ja kus sündis?

25. mail 2017 New Brunswick, New Jersey’s

 

Kellele sündis?

Heili Anne Paluoja ja Tarmo Jüri Tammaru. Kuna Timo veel ei räägi, siis on huvitav olukord, et Heili kutsub ennast ja Tarmot "Ema ja Isa", Tarmo aga "Mamma ja Papa". Eks noormees annab peagi teada, millised nimed talle enam meeltmööda ja suupärased on.

 

Vanavanemad:

Helle (Naarismaa) Paluoja ja Ruho Paluoja Torontos (Vema ja Vanaisa) ning Krista Uudna Tammaru New Jerseys (Vanaema) ja lahkunud Jüri Tammaru Baltimorest.

 

Kuidas laps endale nime sai?

"Meile mõlemale meeldis nimi Timo, eriti sest Tarmot kutsutakse ka hüüdnimega „T-mo”.

 

Vastab isa Tarmo:

"Timole meeldivad väga loomad, tantsimine, söömine, naermine, ta pere ja uusi asju näha! Me räägime temaga eesti keeles."

 

Huvitavat statistikat:

Eestis oli 01.01.2017 seisuga 998 poissi ja meest nimega Timo! Kõige populaarsem on hetkel eesnimi Timo vanuserühmas 25–29. Silveri nime kannab Eestis 2065 meessoost isikut. (Allikas: Eesti Statistika)

 

Siiani oli võimalik teha nimede statistika päringut internetiportaalis eesti.ee, kuid selleks oli vaja ID-kaardiga või kohaliku e-panga kaudu siseneda. Nüüd on aga õnneks võimalik KÕIGIL minna Eesti Statistika lehele internetis ja uurida eesti nimede statistikat (www.stat.ee/public/apps/nimed/). Menüüst saab valida

nii ees-, kui perekonnanimede statistikat. Lisatud on nime esinemissagedus vanuserühmade ja ka maakondade kaupa ja muudki huvitavat.

 

Riina Kindlam,

Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo