Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tallinna Ülikoolis töötav ja ilusat eesti keelt kõnelev Matthew Crandall on pärit USA-st, Idaho osariigist. Viielapselisest perest pärit noormees sai juba kodust kaasa huvi nii sise- kui ka välispoliitika vastu, terve perega tavatseti jälgida näiteks Ameerika presidendivalimisi.

 

Eestisse sattus Matthew esimest korda mormooni misjonärina. Ja kuigi ta pärast kaheaastast kohustuslikku teenimist läks ja lõpetas ta USAs ülikooli poliitikateaduste (political science) alal, ei kadunud ta igatsus Eesti järele.

 

Eestisse tõi teda muuhulgas tagasi huvi, et kuidas väikeriik suure ja ettearvamatu naabri kõrval hakkama saab. Ameeriklase uurimisvaldkonnaks saigi väikeriikide julgeolek oma erinevates ilmingutes.

 

Matthew sai magistrikraadi Tartu Ülikoolist, doktorikraadi Tallinna Ülikoolist ja on tänasel päeval rahvusvaheliste suhete dotsent Tallinna Ülikoolis.

 

Matthew Crandall leidis Eestit ka abikaasa ja on oma praeguse eluga rahul. Mõistagi mängib seejuures rolli hea eesti keele oskus. Ja kuigi pühade ajal tekib igatsus Idaho lapsepõlvekodu järele, aitab seda pisutki leevendada Skype.

 

Kuula huvitavat saadet Matthew Crandallist sarjast “Ma elan siin” ERR veebist:

 

http://bit.ly/2jcfLU4

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo