Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Järgmise aasta New Yorgi Eesti Kultuuripäevad lõpevad 1. aprillil suure kontserdiga Lincoln Center’is. Kontsert toimub 1. aprillil 2018 kell 3 pl, Lincoln Center, Alice Tully Hall’is.

 

“Eesti 100” toob kokku 100 lauljat üle maailma: Iseseisvuse sajandi tähistamine laulvas riigis. Esto-Atlantise Koor on ülemaailmne Eesti koor asukohaga New Yorgis, Eesti päritolu ja vaimu lauljatega üle maailma, hõlmates liikmeid järgmistest kooridest: New Yorgi Eesti Segakoor (NYC), Estonia Seltsi Segakoor (Tallinn), Kraftkällan (Stockholm), Ööbik ja Toronto Eesti Meeskoor (Toronto), Laulurõõm (USA idarannik).

 

Laulmine on Eesti vaimu identiteet ja ka Eesti vabaduse vaim. Ühendades rahvast rahvamuusikaga üle aja ning kauguste jäi Eesti rahvus sajandeid võõra võimu all püsima. Kui rahvuslik ärkamisaeg pani end võõrvõimu üle maksma, taotlesid heliloojad nagu Rudolf Tobias (Eesti klassikalise muusika isaks peetu) ühtlasi vabanemist saksa vormitäitmisest tõeliselt eestipärase kõla esiletoomisega.

 

Eesti vaim õitses nõukogude okupatsiooni kiuste, kusjuures rahvuslikud laulupeod tõrjusid venestamise lained iseseisvuse taastamise teelt rahumeelse laulva revolutsiooniga.

 

Helen Tobias Duesberg, Rudolf Tobiase tütar ning muusikaline pärija on globaalne eestlane – samas eestlane ja ameeriklane, olles sündinud New Yorgis, kust ta lähendas Eesti muusikat ülejäänud maailmale. Tobias-Duesbergi looming on nagu teisest maailmast, subliimne ja lootusrikas, ainulaadne ja oma olemuselt täiusliku Eesti heliga. Juhtivate muusikute üksmeelsel hinnangul peaks Tobias-Duesbergi Reekviemile õigusega kuuluma koht maailma lugupeetuimate reekviemide hulgas.

 

Eesti 100: Sajandi iseseisvuse tähistamine kujutab laulva Eesti riigi koorimuusika rikast pärandit. Kontserdiga tahetakse liita eestlased suurte kauguste tagant, kusjuures lauljad tulevad kokku Euroopast ja Ameerikast, et ühineda ülemaailmse Esto-Atlantise koori loomises. Kontsert on ka aegadeülene, põimides Eesti muusikasse ühe perekonna neli sugupõlve: valik Rudolf Tobiase pühitsetud kirikumuusikat, Helen Tobias Duesbergi Reekviem ja rahvapärased seaded tema tütre Maaja Roosiga dirigendipuldis ja tütretütre Leila Roosiga koorilauljana.

 

Esto-Atlantis.com leiate kõik info ja kuidas on võimalik abistada seda ettevõtmist. On võimalik annetada rahaliselt, kuna kulud on kõrged, või pakkuda oma aega või ööbimisvõimalusi esinejatele.

 

Vajutage veebilehel “DONATE” või saatke tshekk “Estonian Foundation for Arts” märkusega “Esto-Atlantis Kontsert” tavalise postiga:

 

c/o Ines Horton, 235 East 62th Street, New York, NY, 10065

 

Lincoln Center’i Alice Tully Hall’is on ligi 1000 kohta. Tulgem ja nautigem Eesti  laulu, ja täidame selle uhke saali!

 

Maaja Roos

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo