Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

17855042 756028737898677 7218447352760866267 o

Tallinna Linnateatri etendus “Kes kardab Virginia Woolfi” 2017. a. NY Eesti Kultuuripäevadel. Mängivad Kristiina Hortensia Port, Argo Aadli, Epp Eespäev ja Andrus Vaarik. Foto: Eleri Ever

 

Eesti Kultuurfondil Ameerika Ühendriikides on olnud toimekas aasta. Eelmisel suvel valmis kaunis kodulehekülg, kus leiab infot fondi tegevuse kohta. Need, kes eelistavad sotsiaalmeediat, leiavad värskelt avatud Facebook’i lehekülje.

 

Kevadisel aastakoosolekul toimusid juhatuse koosseisus mõned muutused. Esimehe ülesanded võttis enda peale Tiina Vaska. Uueks sekretäriks sai Kadri Napritsoni asemel Karina York. Kadri jätkab oma tööd nõunikuna. Uuteks nõunikeks on Jane Raub Washington D.C.-st ning Mairo Notton. Ülejäänud liikmed on samad - abiesimees on jätkuvalt Merike Barborak, laekur Ines Horton, samuti jätkavad nõunikena Heino Ainso ning Andres Kurrik.

 

Fond jätkab oma eesmärgiga toetada ning edendada Eesti kunstide ja kultuuri säilimist Ameerika Ühendriikides.

 

Kultuurfondi poolt korraldatud tippsündmus – 2017. aasta Eesti Kultuuripäevad New Yorgis tõid järjekordselt Eesti Maja rahvast täis. Peakorraldaja Kadri Napritsoni ning kunstilise juhi Valev Laube juhtimisel ellu viidud Kultuuripäevad keskendusid sel korral pigem popkultuurile. Toimunud teatrietendus “Kes kardab Virginia Woolf’i?” eesti tippnäitlejatega oli elamus ka neile, kes antud etendust ingliskeelsena juba kohapeal näinud. WAF koori kontserdid eesotsas tuntud lauljate Ott Leplandi ning Tanja Mihhailovaga olid kindlasti tippsündmuseks nii Eesti Majas kui ka Skandinaavia Majas. Nautida sai nii loenguid kui filme ning seekord oli mõeldud ka kõige pisematele, kes Eesti kirjanikega said raamatukirjutamise workshop’e teha. Reedeõhtune tantsupidu La-La-Ladies lõbusate daamidega pani terve saali tantsima. Viimasel päeval kirikus toimunud ühine kontsert WAF koori ning kohaliku New Yorgi Eesti Segakoori, Idaranniku Eesti Lastekoori Laulurõõm ning Eestist tulnud lastekoori Marieliga pani kauni ja südamliku punkti edukale üritusele.

 

14939455 1139013856206601 7743548743319094609 o

Louis Kahni õhtu New Yorgi Eesti Majas. Foto: Siiri Lind

 

2016/2017 hooaeg sai alguse Louis Kahn’i teemaga. Eesti päritolu arhitekti loomingut võib kohata üle maailma ning kunstnik Jaanika Peerna ettevõtmisel toodi Kahn’i looming ka Eesti Majja ühel oktoobripäeval. Õhtu jooksul “tõlgiti” tema tööd ja visiooni nii muusikasse, tantsu kui ka videokunsti. Kahn’i teemat jätkati ka Kultuuripäevadel kunstiteadlase Heie Treieri loenguga.

 

Samal sügisel toetas fond Kadrina Segakoori kontserte New Yorgi ja Lakewoodi  Eessti Majades.

 

Kultuurfondi üheks eesmärgiks on ka laste ja noorte kultuuritegevuse edendamine, seega oli loomulik, et fond lükkab tuule tiibadesse ka meie tublide laste laulukoorile Laulurõõm, kes oma teel Laulupeole jõudis anda ka mitmeid kontserte Idakaldal.

 

Sel suvel annetas fondile Andres Vaska oma perekonna (isa Lauri Vaska, tädi Juta Zacharski, onu Vootele Vaska) nimel Estonia klaveri. Otsides pillile sobivat rakendust, leidis fondi juhatus, et ainuõige koht Estonia nimelisele klaverile on New Yorgi Eesti Maja elegantne saal. Sest mis on Estonia klaver ilma Eesti Majata või Eesti Maja ilma Estonia klaverita? Loodetavasti saab varsti see kaunis klaver ka Eesti Majja toimetatud ning külalised selle ilusat kõla nautida.

 

Teadaolevalt on kultuuri edendamine äärmiselt kulukas lõbu ning läinud aasta tegevused on nõudnud fondilt suuri väljaminekuid. Me täname kõiki lahkeid annetajaid, kes aitasid kaasa nii Kultuuripäevade elluviimisele kui ka teistele üritustele:

 

Sirje Ainso, Heino Ainso, Aime Andra, Hele Arens, Olavi Arens, Mari Arulaid, Merike Barborak, John Brown, Virve Kai Bulla, Richard Cox, Tiina ja Agu Ets, Marje Hansar, Ilo-Mai Harding, Anne Hirs, Indianapolise Eesti Selts, Lembitu Inno, Keisi Johanson, Urve Kaminski, Aime Kiibits, Mark Kiiss, Helle Kiiss, Helen Kim, Helena Kivi-Rannik, Irene Kuhn, Kairi Künka, Manivald Kurisoo, Andres Kurrik, Kaarel Laev, Heljo Laev, Regina Lertch, Annika Lõppe, Riho Melts, Enel Merend, Laura Nanits, Chris Nigul, Mairo Notton, Anneli O’Brien, Indrek Ojamaa, Mati ja Silvi Otsma, Laine Lya Pals, Kristiana Pärn, Tuuli Pärnaste, Raul Pettai, Andrea Potter, Vello ja Tiiu Prima, Arno Puskar, Linda Reyes, Sven Roosild, William ja Aire Salmre, David Sassian, Don Sivitz, Ilo ja Aira Soovere, Toomas Sõrra, Rein Taagepera, Enn Tammaru, Jüri Tint, Vivika Tapp, Virve Vaher, Silvia Vaher, Mare ja Mardi Valgemäe, Liisi Vanaselja, Tiina Vaska, Jaago Viitkin, Raf Zayas.

 

Korp! Filiae Patriae, Eesti Ameerika Fond, Eesti Abistamiskomitee USA-s, Eesti Üliõpilaste Selts USA-s, ERKÜ.

 

Integratsiooni ja Migratsiooni sihtasutus Meie Inimesed (MISA), Eesti Kultuuriministeerium.

 

Uuel hooajal on plaanis palju põnevaid aga seda juba Vaba Eesti Sõna järgmisest numbris.

 

Merike Barborak

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo