Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Lwd altar

Lakewoodi kiriku altar.

 

Lakewoodi eesti luteriusu kogudus on viimastel aegadel olnud ainuke Eesti Evangeeliumi Luteri Usu Kiriku kogudus USA-s, kus jumalateenistusi on peetud igal pühapäeval aastas.

 

Koguduse liikmete arvu kahanemist ja jumalateenistustest osavõtvate liikmete vähenemist arvesse võttes otsustas koguduse juhatus ja nõukogu vähendada jumalateenistuste arvu kahele pühapäevale kuus. Teenistused toimuvad iga kuu teisel ja neljandal pühapäeval. Teenistuste vorm on ka muudetud, eeskujuks võttes teiste siin maal toimivate etniliste koguduste praktikat. Nii toimuvad nüüdsest jumalateenistused kahes keeles. Lauldakse vahelduvalt eestikeelseid ja ingliskeelseid kirikulaule ning jutluse peab koguduse õpetaja vahelduvalt eesti ja inglise keeles. Teatavasti kõik siin maal elavad kaasmaalsed, isegi juba eakamate ikka jõudnud, saavad aru mõlemast keelest, nii et õpetajal pole vaja jutlust tõlkida, vaid kasutada mõlemat keelt vahelduvalt. Loomulikult nõuab see õpetajalt rohkem tähelepanu ja ettevalmistust, kuid kogudus katsub suhtuda heatahtlikult antud olukorda ja olla oma õpetajale toeks. Hea külg sellises  praktikas on, et ka need, kelle eesti keele oskus on puudulik, saavad osaleda ning harjutada oma eesti keele hääldamist kirikulaulude laulmisel ja eesti keelest arusaamist jutluse jälgimisega.

Leerinoored

Lakewoodi leerinoored. Autori fotod

 

Selle muudatuse saame nüüd ette võtta, sest Eesti on jälle iseseisev ja eesti keelel pole ohtu kaduda Eestist.

 

Jätkame oma Issanda ja Lunastaja austamist ja teenimist siin kaugel Eestist, olles heas vahekorras Eestis toimiva evangeelse luterliku kirikuga ja selle  vaimulikega.

 

Airi Vaga

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo