Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 2183

Baltimore’st pärit Liina Melanie Sarapik koolitas Türgi pagulaslaagris Süüria pagulasmeeskonda.

 

Augustis oli mul imeline võimalus minna muusikaterapeudina Süüria piiri ääres asuvasse Reyhanlı linna Türgis, et veeta kaks nädalat ühe rahvusvahelise sihtasutuse OSSM – Union of Medical Care and Relief Organizations – keskuses Süüria pagulastega.

 

Ma läksin sinna vabatahtlikuna Eesti Pagulasabi kaudu, kes mainib, et “Eesti  Pagulasabi toetab Reyhanlı linnas Süüria põgenikest erivajadustega laste hakkamasaamist ja taassisenemist koolisüsteemi. Seda projekti ja vabatahtlike lähetamist toetab Eesti Välisministeerium humanitaarabi vahenditest.” Seal olles  ma koolitasin ning nõustasin kohapealset meeskonda, kes olid kõik ise nii spetsialistid erinevates valdkondades kui ka ise Süüria pagulased.

 

Muusikateraapia on nii Türgis kui ka Süürias üsna vähetuntud meetod, kuid mujal maailmas on see leidnud juba palju kasutust ja tõendust. Nende kahe nädala jooksul viisin ma sealse meeskonna – kes oli hämmastav grupp kõneterapeute, käitumisterapeute, sotsiaaltöötajaid, psühholooge ja teisi spetsialiste ja tugiisikuid – kurssi muusikateraapia põhitõdedega ning viisin läbi ka mitmeid praktilisi töötube. Nõustasin neid, et kuidas sealne meeskond saaks muusika- ning loovteraapia meetodeid, tehnikaid ja lähenemisi integreerida oma töösse; osalesin seanssides, kus sain isiklikult pakkuda spetsialistidele nõustamist ja toetust nende uute oskuste integreerimisel ja sain isegi, suure rõõmuga, ise lastega muusikateraapiat praktiseerida.

 

Veel enam, minu viimasel päeval OSSMi keskuses oli mul võimalus pakkuda suurimale meeskonnale töötuba, mis oli mõeldud just nende endi eest hoolitsemiseks – ehk inglise keeles self-care. Seda õhtupoolikut ma kunagi ei unusta ja olen ülitänulik, et sain seda läbi viia ning meenutan alati seda naeratusega.

 

Aga kõige tähtsam kogemus oli minu jaoks ikkagi see, et seal olles sain ma tundma õppida, aega veeta, ja sõpradeks saada (ka kolleegideks) grupi inimestega, kes olid, jah, Süüria pagulased, aga enamgi veel, olid ka mõned kõige  vastupidavamad, ilusamad, hämmastavamad, hoolivamad, armastavamad,  töökamad, andekamad, pühendatumad, jne, jne. inimesed, keda ma olen elus tundnud – võimalus nendega kaks nädalat koos olla oli võrratu.

 

Järgmiste nädalate jooksul kirjutan ma rohkem sellest haruldasest elamusest. Aga hetkel ütleks nii, nagu ma ütlesin Eesti Pagulasabile, kui jõudsin Eestisse tagasi, et ma arvan, et põhiline asi, mida ma tahaksin teistega jagada on see, et me oleme kõik inimestena võrdsed. Selle aja jooksul, kui ma Reyhanlıs viibisin, õppisin ma sama palju Süüria pagulastelt – kuigi erinevatel teemadel – kui nemad õppisid minult.

 

Liina Melanie Sarapik

 

IMG 1449

Liinal (pildil) on magistrikraad USA Drexel University’st muusikateraapia ja nõustamise alal. Ta on alates 2012. a. Board Certified Music Therapist USAs ning American Music Therapy Association’i liige. Nüüd Eestis elades on ta ka alates 2017. a. Eesti Muusikateraapia Ühingu juhatuses.

 

Rohkem infot muusikateraapiast leiab: http://muusikateraapia.eu

 

Rohkem infot Eesti Pagulasabi kohta leiab http://www.pagulasabi.ee

 

Rohkem infot OSSM’ist leiab: http://www.uossm.org

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo