Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kuldses sügisrüüs Järvemetsa laagriala oli 16. oktoobri varahommikul valmis. Päike piilus läbi metsatuka ning siin-seal müras üks ja teine metsloom, veel teadmata, et kohe oli saabumas ka rõõmus ja tegus inimseltskond. Algamas olid USA gaid- ja skautmalevate juhtide korralised aastakoosolekud, ehk “AK”. Peamajas ootasid varajasi  saabujaid perenaised Virve-Kai Bulla ja Linda Linask, kes pakkusid suupisteid ja kuuma kohvi. Kaugelt tulijatele oli laagrikodu endiselt armas ning saabujate seas kajas jällenägemisrõõm. Ja sama sõbralikult algas töö.

Pidulikule lipuheiskamisele järgnesid tervitused Eesti Skautide Liidu peaskaudilt skm Rein Linaskilt ning loeti ette ka tervitused, mida olid saatnud välis-Eesti Gaidide Liidu peagaid gdr. Ingrid Kütt, gdr. Hilja Kuutma, gdr. Siiri Puust ja ngdr. Hille Sork. Toredaks ja südamlikuks üllatuseks saabus ka Eestist tervitus selle aasta Kajakate salgalt, kes meenutasid Järvemetsal veedetud suvelaagri päevi heade  sõnadega.
Koosolekutel (gaidid peamajas, skaudid skaudimajas) tehti kokkuvõtteid aasta tegevustest ning suunati siis mõtted tulevikuplaanidele. Möödunud aasta suuremateks üritusteks loeti Metsa-jõulupuu, Jüripäev ja malevate suvelaager “Terasvanne”, mida juhtisid gdj. Aili Sarapik ja nskm. AJ Laupa. EGM USAs üksusi on viis: Linnutee (NY), Kungla (NJ), Põhjatütred (CT), Tormitütred (MD) ja Üksikgaidid. ESM USAs tegevus sumiseb kahes üksuses: Viiking (NY) ja Vikerlased (CT). Tänati üksuste juhte, liikmeid ja peresid ning avaldati kiitust ka malevate staapidele, mille eesotsas on tublid juhid: EGM USAs juht ngdr. Leena Kangro, ESM USAs juht skm. Gunnar Tamm – tänutäheks on malevate juhid edasi endistel kohtadel. 
Põnevaks ja peamiseks teemaks oli tuleval suvel Järvemetsal peetav suurlaager, kuhu on 6. -14. augustini kutsutud eesti gaidid ja skaudid üle maailma. Suurlaagri juhtideks on gdr. Leena Kangro ( This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ) ja skm. Tiina Fischgrund ( This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ). Malevad kutsuvaid oma liikmeid esitama 1. detsembriks soovitusi suurlaagri nimeks. (Konkursi võitjale laagrimaksu allahindlus!) Nagu näha on suurlaagri planeerimine juba hoos,  kuid peab mainima, et suured remondid ja ettevalmistustööd on veel ees, ning nõuavad inim- ja rahalist resurssi.
Kinnitati ka malevate 2010/2011 tegevusaasta raamkava:
Metsajõulupuu Järve-metsal 11. dets.  2010;
Jüripäev 17.  aprillil  2011;
Suvelaager 6. - 14. augustil;
Aastakoosolekud 15.-16. okt.;
Metsajõulupuu Järve-metsal 10. detsembril 2011.
Tänu kõikidele osavõtjatele, aplaus perenaistele ja saunamehele! Kohtumiseni Metsajõulupuul! 
Leelo Linask

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo