Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

DSC01275

Kirjutab Vaba Eesti Sõna kirjasaatja Texasest Arved Plaks (fotod kohalikust TVst):

 

Meil oli vett vähe: kattis vaid meie tänava ja natuke me maja kuni muruni. Aga väljaspoole meie piirkonda, kus toimus palju, polnud võimalik sõita, sest kohe natike maad edasi olid ristmikud vee all – oma madala autoga ei oleks ma saanud läbi sõita.

 

Vesi tõusis kiiresti, eriti esimesel päeval. Kui vett hakkas tulema majade esimestele korrustele, hakkasid inimesed asju ja mööblit põrandast kõrgemale tõstma. Kui aga vesi oli tõusnud mitu jalga ja tõusis edasi, alles siis lahkusid inimesed majadest. Nüüd oli juba liiga hilja autoga sõita, sest vesi oli juba mootori kõrgusel. Mindi vaid uksest välja ja püüti leida kõrgemat ala, tavaliselt mindi kõrgemale ehitatud peateedele või sildadele.

 

DSC01276

 

Kuidas keegi, kas jalgsi või abiga ja abistajaid leidus palju. Kõrvaltänavad olid kui jõed ja küllalt sügavad paatidele sõiduks ja need, kellel neid oli, sõitsid ringi ja viisid rahvast kõrgemale alale. Oli süstikuid, soopaate (mida tõukavad propellerid), mõned kasutasid õhkmadratseid, et asju kaasa võtta. Asjad pandi külmutuskastidesse, et need kaasa vedades püsiksid kuivad. Suured veoautod sõitsid ringi ja võtsid rahvast peale.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo