Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Capture 1

Praost Mart Salumäe annab õpetaja Valdeko Kangrole üle EELK Teeneteristi Tunnustusmärgi.

 

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Konsistoorium ja peapiiskop Urmas Viilma tunnustasid Eesti kiriku 100. aastapäeval paljusid meie kiriku vaimulikke, koguduste töötegijaid ja vabatahtlikke abilisi selle aasta 27. mail Tartu Pauluse kirikus toimunud tänuüritusel.

 

Eesti kiriku tunnustuse saajate hulgas oli seekord kõige väärikamas eas õp. Emeeritus Valdeko Kangro, kes hiljuti, 8. augustil, pühitses oma 101. sünnipäeva.

 

Kuna auväärses eas tunnustuse saajal polnud kerge nii pikka reisi ette võtta, delegeeris peapiiskop selle austusavalduse üle andmise EELK Põhja-Ameerika praostkonna praostile.

 

13. juulil 2017 kogunesid USA Connecticuti osariigis asuvas Manchesteri linnas kohaliku koguduse inimesed, et austada oma koguduse emerituuris olevat kauaaegset hingekarjast. Õpetaja Uudo Tari koos oma armsa abikaasa Tiiuga korraldasid suure külalislahkusega selleks sündmuseks oma kaunis kodus piduliku lõunasöögi, mille eel andis praost Mart Salumäe väärikale ametivennale Valdeko Kangrole üle EELK peapiiskopi tervitused ja EELK Teeneteristi Tunnustusmärgi koos selle juurde kuuluva ametliku tunnistusega.

 

Piduliku hetke tunnistajateks olid mitmed kohaliku koguduse juhatuse liikmed ja sõbrad: pr. Heidi Siismets (kog. sekretär ja Valdeko Kangro hooldus- ja kaitsein gel), Karin Maandi (kog. abisekretär), Helgi (kog. abilaekur) ja Rein Pihel, Ylo ja Tiiu Anson ja Hilja Sulev.

 

Valdeko Kangro on paljudele neist olnud armastatud õpetajaks ja vaimulikuks teenäitajaks pikki aastaid. Veel praegugi aitab ta kaasa koguduse töös. Ta peab piiblitunde ning on suurepärane Pühakirja tundja, kes vaevata suudab kirjakohti peast täpselt tsiteerida ning ka peast paralleelkirjakohti kätte juhatada.

 

Valdeko Kangro sündis 8. augustil 1916 Tartus. Õppis Tartu Kõrgemas Muusikakoolis ja Tallinna Konservatooriumis viiuliklassis ning saavutas suurepärase professionaalse muusiku taseme. Ta õppis teoloogiat Tartu ülikoolis 1935 - 1940. 1944. aastal läks ta sõjapõgenikuna Rootsi. Jätkas teoloogiaõpinguid USA Andover-Newton Seminary´s ja kaitses magistrikraadi 1951.

 

Valdeko Kangro on teeninud vabakogudusi Kanadas ja USA-s. E.E.L.K. vaimulikuks ordineeriti ta 12. novembril 1972. Ta teenis õpetajana Connecticuti kogudust 1972 – 86, Vancouveri Peetri kogudust 1988 – 89 ja Lõuna-Florida kogudust 1989 – 2010 ning samal ajal teenis taas Connecticuti kogudust. Aastatel 1982 – 86 oli ta E.E.L.K. USA esimese praostkonna abipraost. EELK Teeneteristi Tunnustusmärk omistati õp.emeeritus Valdeko Kangrole 2017. a. kauaaegse ustava teenistuse eest.

 

EELK Põhja-Ameerika Praostkonna praost

Mart Salumäe

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo