Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Võib öelda, et Kõrgem Võim on hinnanud õpetaja Valdeko Kangro tööd ja andnud talle tugeva tervise ja palju aastaid viies ta 101-le.

 

Eriti tähelepanuvääriv on õpetaja Piibli tundmine, loeb seda ilma prillideta. Lähemate sõprade ringis märgiti 8. augustil suurt tähtpäeva tema kodus, vaatamata sellele, et õpetaja sooviks oli vältida pidutsemist ja erilist tähelepanu.

 

Pikad aastad pakuvad ka huvitava ja mitmekülgse ülevaate tema elust ja tööst. Sündinud Tartus 1916, lõpetas ta Treffneri Gümnaasiumi, seejärel kõrgema Muusikakooli, samal ajal õppides usuteadust.

 

Õpetaja Valdeko on veel üks vähestest, kel oli au kanda EV sõdurivormi enne suurt sõda. Aga siiski lõpetas ta Tallinna Konservatooriumi viiuliklassi veel 1944. aastal.

 

Heites pilgu tema tööle kirikutes, siis peamiselt on ta eestlaskondi teeninud Vancouveris, Torontos, New Yorgis ja Floridas, kõige kauem Connecticutis sealse koguduse õpetajana ligemale 40 aastat. Õnnistatud haruldase andega muusikas, juhatas ta New Yorgis nii meeskui naiskoore, samal ajal olles Huntingtoni Sümfooniaorkestri kontsertmeister Long Islandil.

 

Kirikliku töö kõrval on õpetaja Valdeko omandanud BD kraadi (magistri) juba 1951. aastal. Ka töötanud mitu aastat keelpillide ja kammermuusika instruktorina Bethel College’s ja muusikakateedri juhatajana Northeastern Bible Institution’is Pennsylvanias.

 

Seoses kirikuelu kujunemisega Eestis, on õpetaja Valdeko kandnud ka abipraosti ametit Ameerikas. Ja mõni nädal enne tema tähtpäeva, tõi praost Salumäe tunnustuse kirikliku töö eest.

 

Oleme uhked õpetaja Valdeko Kangro pikkade aastate ja tulemusrikka töö üle, soovides talle õnne ja õnnistust 101. sünnipäeva puhul.

 

Ylo Anson

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo