Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

1 1 23311709

2. aprill 1922 - 23. juuli 2017

Sündis Valgas vedurijuhi pojana. Kasvas üles Tallinnas, Kopli poolsaarel, kus seitsmeaastaselt ühines hülgepojana sealse meriskautlusega. Lõpetas Gustav Adolfi Reaalkooli, Tallinna 5. Keskkooli Vene okupatsiooni ajal ja jätkas õpingud Tartu Ülikooli Õigusteaduskonnas.

 

Pärast sõda leiame Emu Stuttgarti Ülikoolis arhitektuuri õppimas, mille õpingud lõpetas ta hiljem USA's. Abiellus Ester Vaart'iga (nee Treier) 1950. a. New Yorgis. Abielust võrsus kaks last, Merike ja Madis. USAs asutas Emu esimese Eesti skautide lipkonna. Oli esimese Eesti skaudilaagri ja ka suurlaagri juht. Oli Skautmasterite kogu esimees ja USA Eesti Skautide Maleva vanem. Oli Kodu-Eesti Skautide Ühingu auliige. Emul oli Välis-Eesti Skautluse teenete diplom, Põhjatähe II ja I märgid, Eesti Valgetähe medal ja Gilwelli Metsamärk Londonist.

 

Omapäraseks algatuseks skautluses Emu poolt oli “Kajaka” salga asutamine Noorte Kotkaste, Kodutütarde, gaidide ja skautide liikmeile, kes on lõpetanud vastava erialase laagri ja koolituse USAs.

 

1994. aastal projekteeris Emu vastavalt läänemaailma nõuetele Venemaal, Samara linnas Volga jõe kaldal hotelli.

 

Akadeemiliselt kuulus Emu American Institute of Architects (AIA) ja National Council of Architects Registration Boards (NCARB) ja ka korp. Ugala liikmeskonda, omades selle lindil kuldmärgi.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo