Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

seikluratas 1

Eesti Skautide Suurlaagris "Seiklusratas", mis toimus 8.-15. juulini Tagametsas, Eesti skautide ja gaidide maa-alal Türi vallas, oli üle 500 osavõtja seas ka 8 abistavat juhikätt Põhja-Ameerikast: 1 paar Kanadast ja 3 USAst. Antud fotol võtsid nad oma haardesse ka 2 kohalikku juhti, kes rändasid kahe aasta eest Kotkajärvele suurlaagrisse "Rahvakett". Kotkajärvel sõpradeks saanud skaute ja gaide oli Tagametsas veel oma jagu. Vasakult: skm ENNO AGUR Torontost, laagri programmijuht nskm MONIKA ISKÜL (käis 2015. a. Kotkajärvel suurlaagris), nskm SILVER LAUR New Jersey'st, ngdr HILLEVI ETS ja laagri saunamees nskm AGU ETS Marylandist, laagri juht skm VALDIK KASK ja laagri majandusjuht (nagu näha arvelaualt puusal), MARIANNE KASK. Kui Marianne käis kahe aasta eest Rahvaketi suurlaagris Kotkajärvel, oli ta veel Marianne Jürgenson, kuid kuu aega tagasi kosis laagri juht Valdik ta ära.

 

seiklusratas 2

Võrratu on, kui õige inimene satub õigel ajal õigesse kohta, kus tema teadmisi vajatakse ja hinnatakse. Just nii oli Seikusratta suurlaagris nskm SILVER LAURI puhul, kes õpetas laagris kohalikele üksustele, kuidas läbi viia lipu heiskamise ja langetamise tseremooniat, k.a. kohale marssimist ning kuidas lippudega ümber käia. Veel juhendas ta puutööringi ja olid mujalgi abiks. Fotol jälgivad Tallinna Siili lipkonna skaudid, kuidas Silver (paremal) aitab Kanada lippu kokku panna ning õpetatud sai ka keerulisem Ameerika lipu kokkupanek. (Hõbedane ruut, mis ühe Siili alalseljal näha, on kaasaskantav istumisalus.) Silverist veel nii palju, et ta sündis Eestis ja kolis USAsse perega, kui oli 10-aastane. Kohaliku Eesti skautlusega liitus ta teismeliseas ning nüüd Connecticuti Vikerlaste üksuse liikmena on temast saanud populaarne skautjuht ja Eesti Skautide Maleva staabiliige. New Jersey osariigis elav Silver saavutas kevadel Rutgersi ülikoolis magistrikraadi ja on nüüd ajalooõpetaja. Veel on ta 12.-20. augustil Järvemetsas toimuva laagri "Elupuu" juht. Tema kaasjuht nskm Leelo Linask kirjutas:

 

"Oleme õnnega koos, et Silver on tulnud ja jäänud. Ta on skautliku iseloomuga, lisaks ise hea õpilane ja ka hea instruktor, kes hindab skautlikke aateid ja printsiipe. Ta jagab tarkusi nii hea huumori kui ka siira tõsisusega."

 

Fotod ja tekst: RIINA KINDLAM

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo