Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Augusti alguses saabuvad Eestist New Yorki järjekordsed neli skautlike organisatsioonide esindajat, kes osalevad Kajaka salga juhikoolituse programmis Järvemetsa laagris.

 

Õppeprogramm koosneb 29 akadeemilisest tunnist, kaheksapäevasest praktikast USA Eesti Skaut- ja Gaidmalevate suvelaagrites ning üheksast silmaringi laiendamise külastuskäigust. Õppeprogramm korraldatakse EABS-i ning Välis-Eesti peaskaudi ja peagaidi ning kohalike malevate koostööl. Kõik programmi kulud tasub EABS.

 

Ligi kahekümnest kandidaadist valitud kajakad viibivad kaks päeva Long Islandi Eesti Kodus, neid võetakse vastu EV peakonsulaadis New Yorgis, nad tutvuvad New Yorgi linnaga, külastavad New Yorgi Eesti Maja, võtavad osa Eesti Mängudest Lakewoodis, tutvuvad Eesti Arhiiviga USA-s, neid võetakse vastu skm. Piiskop Thomas Vaga poolt Lakewoodi Pühavaimu kirikus, viibivad kaks nädalat Järvemetsa laagris (teisel nädalal kajakad tegutsevad USA malevate alllaagrites abijuhtidena), külastavad Atlandi ookeani rannikuala ehitusettevõtja Vello Primaga, kes ühtlasi tutvustab noortele ameerika ehitustehnikat, ning esinevad Lakewoodi Eesti Majas. Kajakate esinemine Long Islandi Eesti Kodus toimub neljapäeva, 3. augusti õhtul kell 19:00 peale ühist õhtusööki kohalike eestlastega. Esinemine Lakewoodi Eesti Majas toimub reede õhtul, 11.augustil, algusega kell 19:00.

 

Osalevad kajakad valiti ühiselt EABS-i juhatuse liikmete ning skm. Rein Linaski ja gdr. Leena Kangro poolt. Valitud noored on kõik väga aktiivsed noortejuhid.

 

Romet Pazuhanitš

Võrumaalt saabub kotkajuht Romet Pazuhanits, kes sündis 1994. a. Rõuge vallas ja kasvas üles ning elab Pullihansi talus, Hüti külas, Mõniste vallas.

 

Ta lõpetas Varstu Keskkooli ja on 2014. aastast saadik Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng. Kuna ta valiti Võrumaa Noorte Kotkaste pealikuks, siis ta on sel aastal akadeemilisel puhkusel. Pazuhanits astus  nooreks kotkaks 2006. aastal ja on olnud Möniste rühma juht ning hiljem Möniste Noorte Kotkaste ja Kodutütarde rühmade vanem. Ta on saanud lastekasvataja ja juhataja koolituse, osalenud läinud augustis kolmepäevasel Kajaka salga juhikoolitusel Kaitseliidu Rapla õppekeskuses ja viibinud noortejuhtide koolitusel Hispaanias. Pazuhanits on olnud Möniste valla noortejuht, Möniste Kooli huvijuht ja osalise ajaga õpetaja. Ta lõpetas Kaitseliidu vabatahtliku noortejuhi koolituse ning tunneb huvi näitlemise, rahvatantsu, akordionimängu ja ajaloo vastu.

 

Miia Kraun

Gaidjuht Miia Kraun sündis (1996. a.) ja elab Keilas. Ta lõpetas Keila Algkooli, Gustav Adolfi  Gümnaasiumi ja on alates 2015. a. Tallinna Tehnikaülikooli Tallinna Kolledzi üliõpilane. Kraun on pikemat aega tegutsenud Keila gaidlipkonnas ning oli seal hellakeste juht. Aastatel 2015/2016 oli Kraun Eesti Gaidide Liidu juhatuses programmi juht ja EGL’i Noortekogu liige.

 

Ta on saanud erikoolituse Keila Muusikakoolis, on olnud Keila Võrkpallikooli treener ning on osalenud vabatahtlikus töös nii Päästeameti kui ka Toidupanga juures. Miia Kraun võttis osa läinud augustil kolmepäevasest Kajaka salga juhikoolitusest Kaitseliidu õppekeskuses Alu mõisas. Ta loeb oma huvialadeks võrkpalli ja matkamist.

 

Killu Marie Kell

Skautjuht Killu-Marie Kell sündis Tallinnas 1998. aastal, kuid on pikemat aega elanud Soosaare talus, Karunga külas, Rakvere vallas, Lääne-Virumaal. Sai alg- ja keskhariduse Rakvere Gümnaasiumis, mille lõpetas sel kevadel. Kell astus skaudiks 2010. a. ja on osalenud kahes Eesti Skautide Liidu suurlaagris Tagametsal ning Jamboreedes Leedus ja Poolas. Saanud administratiivkoolituse Eesti Skautide Liidu staabis. Lõpetas Kunstikooli Atheena ja Muusikakooli klaveri erialal. On huvitatud filosoofiast, muusikast, kunstist ja naismaadlemisest.

 

sitska

Kodutütarde juht Birgit Sitska sündis 1997 a. Paides, kus elab tänaseni. Ta sai algja keskhariduse Paide Gümnaasiumis, olles seal Gümnaasiumi õpilasesinduse liige. On Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilane. Ta astus kodutütreks 2005. a. On olnud viis aastat Paide Kodutütarde rühmajuhi abi, nüüd vabatahtlik noortejuht ja rühmavanema abi. Saanud salga- ja rühmajuhi koolituse. Sitska on nüüd Naiskodukaitse liige ning lõpetanud selle baas- ning salgasanitari kursused, võtnud osa seitsmest Kodutütarde suurlaagrist ja kahest Eesti Skautide Ühingu suurlaagrist külalisüksuse liikmena. Sitska esindas Järve Kaitseliidu Malevat Vabaduse ausamba avamisel Tallinnas. On tegelenud iluvõimlemisega ning harrastab rahvatantsu ja kergejõustikku.

 

EABS-i poolsed korraldajad on juhatuse liikmed Valdur Pratka, Jüri Tint, Taso Piller ja Priit Parming. Õppeprogrammi instruktoritena tegutsevad skm. Thomas Vaga, Välis-Eesti peaskaut skm. Rein Linask, ESSSL esimees skm. Mati Kobin, n.skm. Taso Piller, gdj. Kaie Latterner ja Priit Parming. Uued instruktorid on gdr. Urve Põhi (Ülemaailmse Eesti Gaidide Keskbüroo liige), kes annab tunni Pagulus- ja Välis-Eesti gaidlusest ning suurlaagrite korraldusest; gdj. Kaie Latterner, kelle õlgadel on kaheksatunnine õpetus meeskonnatööst ja kes omab erafirmat, mis tegeleb just taolise õpetusega USA-s paiknevates suurfirmades (Latterner ühtlasi juhib ühel õhtul lauluõhtut) ja Leelo Linask, kes on lõpetanud ülikooli ajakirjanduse alal ja õpetab noortele pressiteadete koostamist.

 

Tänu USA estlaskonna pikaajalisele toetusele on EABS korraldanud, toetanud või rahastanud üle saja õppereisi või koolituse toimumist. Kaks õppekogunemist on siiani toimunud Eestis Kaitseliidu õppekeskuses Alu mõisas, milles on osalenud 41 skautlikku noortejuhti. Ka seekord pakuti siinsetele malevatele kaks kohta, aga kahjuks siinsed malevad ei saanud juhtide puudusel ühtegi noortejuhti vabastada teistest kohustustest.

 

Üldlaulupidude ajal toimuvad Tallinnas Kajakate salga liikmete suurkokkutulekud, mida EABS samuti rahastab.

 

EABS,

New York

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo