Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

4e069595c86282e3a4 78784406

Timothy Henry Charles Tamm 

 

Eestist lahkusin mina peale keskkooli lõppu, peamiselt kahel põhjusel. Esiteks, oli mul juba aastaid olnud unistus minna maailmas tipptasemel ülikooli ja teiseks, ma tahtsin avastada maailma väljaspool Eestit – näha milline kultuur, eluviis ja inimesed on mujal. Nii sattusingi ma Harvardi ülikooli Ameerika Ühendriikides, kus olen veetnud oma viimased 3 aastat.

 

Kas plaanin välismaale jääda? Jah ja ei. Lähiaastatel on plaanis kindlasti jääda Ameerikasse, kuna siin on minu karjäärivõimalused palju paremad. Kuigi Eestis tegutsevad väga ägedad firmad nagu Transferwise (kus olen ka ise 2 suve töötanud) ja Starship Technologies, on nende koguarv siiski kõvasti väiksem kui siin pool Atlandit. Seega on mul siin palju lihtsam leida tööd just nende projektide kallal, mis mind kõige rohkem huvitavad. Teiseks suureks erinevuseks on kindlasti ka palk. Töötades USAs on mul võimalik teenida mitu korda rohkem kui Eestis.

 

Natuke kaugemas tulevikus on mul aga plaanis naasta Eestisse. Mu plaan juba päris pikalt on olnud peale ülikooli töötada paar aastat, et saada rohkem kogemusi ja leida mingi põnev idee, millest ma saaksin välja arendada oma enda firma. Kui ma jõuan sinnamaani oma elus, siis tahaksin tulla tagasi kodumaale ja selle firma alustada Eestis. Niimoodi saaksin ma võtta oma kogemused, teadmised ja kontaktid, mille olen omandanud Ameerikas ja kasutada neid Eesti elu parandamiseks.

 

Selle koha peal on minu inspiratsiooniks Sten Tamkivi, kes peale Skype’s töötamist töötas ja õppis paar aastat Silicon Valley’s ja nüüd on tulnud tagasi Eestisse.

 

Timothy Henry Charles Tamm

noortehaal.delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo