Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

img017 

Juubilar Elga Mihkelson oma 100. sünnipäeval 7. juunil 2017

Seattle’is, Washingtoni osariigis.

 

7. juunil toimus meie armastatud kaaslase, proua Elga Mihkelsoni 100-aastaseks saamise tähistamine tema naabri, proua Linda Jaansoni kaunis aias.

 

Umbes paarkümmend kutsutud külalist nautisid eestipärast sünnipäevakringlit, torti, muid suupisteid ja jooke. Oli tervitusi, akordioni saatel “Ta elagu!” laulmist, tervisejoomist ja meie senaatori õnnitluskaardi ettelugemine. Üllatusena oli saabunud õnnesoov meie peapiiskopilt Urmas Viilmalt Eestist koos mitme teise tähtsa tegelase allkirjaga ja ka õnnesoov meie abipraost Hendrik Laurilt, kes oli just Eestis.

 

Elga sündis Tallinnas 7. juunil 1917 Kaarel ja Elene Alliku tütrena ning elas ja õppis seal koolis kuni lõpetamiseni. Seejärel siirdus ta Tartusse, kus alustas õpinguid filosoofiateaduskonnas inglise keele alal (õppides ka saksa keelt), mille lõpetas edukalt. Üliõpilasena astus Elga Eesti Naisüliõpilaste seltsi. Elga tutvus Tartus elades Sulev Mihkelsoniga, kes õppis samas ülikoolis majandusteadust. Sulev oli Eesti Üliõpilaste Seltsi liige. Elga ja Sulev abiellusid.

 

img018

Hällilaps Elga Mihkelson Alli

 

Kui algasid rasked ajad ja sõda, otsustasid mõlemad iga hinna eest pääseda vabadusse Nõukogude Liidu eest. Kuigi nad jäid lahku, kohtusid nad uuesti Saksamaal. Nende elukohaks sai Augsburg Ameerika tsoonis. Augsburgi põgenikelaager oli üks suurimaid Saksamaal, koosnedes lätlastest, leedulastest ja eestlastest. Elga sai omale Saksamaal õpetajakutse ja ta oli inglise keele õpetaja Augsburgi eesti koolis. Kuna Elga oli ka ametlik inglise-eesti tõlk ameeriklastele, tutvusid Elga ja ta abikaasa ameerika sõjaväepastoriga, kes pidas iga nädal laagris ingliskeelseid jumalateenistusi. Temast kujunes Mihkelsonidele sõber ja garantii andja (sponsor), et aidata neid USAsse asuda. Nii jõudsidki Elga ja Sulev laevaga New Yorki, kust peale lühikest peatust rong neid üle mandri Seattle’isse, Washingtoni osariiki viis. Esialgu elasid nad lahke pastori majas, kuid töökohad pidid nad ise leidma.

 

Elga leidis endale töö ühes pangas, Sulev töötas Sears’i suuräris. Ajaga osteti māja kaunis rajoonis. Mõlemad on töötanud pensionieani. Nende kogu elu on olnud pühendatud eestlusele. Elga on olnud meie “kuldsuu”, deklameerides luuletusi, olles teadustaja nii Eesti Seltsi, laulukoori, koguduse naisringi üritustel, osaledes küll liikmena ja juhatustes. Samuti on Sulev olnud mitmekordne seltsi esimees, kõneleja ja palju muud. Ka on nad toetanud eesti organisatsioone ja kõiki ikka selleks, et Eesti kord jälle vabaks saaks. Ja lõpuks see vabadus saabuski!

 

Sulev Mihkelson suri Seattle’is 1996. aastal. Elgal oli Eestis vend, kes on ka juba siit maailmast lahkunud.

 

Elga elab ikka veel oma ilusas majas, üksi, kuid tal on häid abilisi.

 

Elga sõprade ja kaasmaalaste nimel tänu talle ta panuse eest eestlusele.

 

E.V.

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo