Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Pärast suvepuhkust avas Lõuna Florida Eestlaste Koondis oma uue tegevusaasta sügisfestiga 24. oktoobril Okeeheelee pargis West Palm Beachis.
See üritus oli Koondise ajaloos esmakordne ning toimus noorema generatsiooni algatusel ja läbiviimisel. Korraldajad Kurmet Hõim, Monika Kallas, Tuuli Robinson, Terje Van Schaik ja Haidor Truu olid teinud tõhusa eeltöö selle edukaks kordaminekuks.
Päikesepaisteline ilus ilm ja kutsel juba ette kuulutatud lembe jahutav tuul oli kokku meelitanud  üle seitsekümne osavõtja, nendest kaugemalt tulnuid isegi Florida läänerannikult ja New Yorgi osariigist.
Pidu algas rikkaliku lõunasöögiga ja mitmete välismaa õlle ning kvassi sortide degusteerimisega, mida serveerisid kostüümides õllemeistrid Kurmet Hõim ja Michael Van Schaik ning õllepiigad Monika Kallas, Kaia Laas, Tuuli Robinson ja Terje Van Schaik. Lõunasööki saatis sobiv muusika ja ühislaulud. Selgus, et “Lõbusa õllepruulija “ laulmise ajal olid paljudel koosviibijatel korraga kadunud kingad, mida välja lunastada sai ainult laulukese, kallistuste või muu naljanumbri kaudu.
Siis järgnesid mängud ja võistlused nii noortele kui ka vanadele. Nende teadustajana ja eestvedajana töötas tublilt Urmas Pedra. Pineva köieveo võitis pärast pikka tasavägist sikutamist Virumaa meeskond, kuid Läänemaa mehed olid edukamad naiste seljaskandmisel künkale. Käesurumises tuli esikohale jõumees Madis Kollak. Kõige naljakama tantsunumbri valimisel sai kõige tugevama, ärateenitud aplausi osaliseks  peokorraldajate rühm ise.
Lõbus ja hoogne sügisfest leidis kõikide osalejate heakskiidu ja on tõenäoline, et see tuleb kordamisele ka tulevikus.
Heiki Parts

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo