Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

XXXIII Lääneranniku Eesti Päevade (LEP) seminaride kavas pakutakse mitmesuguseid võimalusi tutvuda mitte ainult kultuuri- ja poliitikaga, aga ka ärivõimalustega ja teada saada, kuidas eestlased üritavad läbi lüüa globaalses majanduses.

 

Kuna rahvusvahelises poliitikas on väga keerulised ajad, milles figureerib ka Eesti, on kindlasti huvitav kuulda, mida räägib praegune peaminister Jüri Ratas selle kohta. Peaminister esineb päevade avamisel, samuti on ette nähtud seminar, kus loodetavasti leitakse aega vastata ka rahva küsimustele.

 

Teisel päeval on kavas aukonsulite seminar, milles informeeritakse rahvast aukonsuli tööst. Ühest küljest esindavad nad eestlaste kultuuri ja majandust, teisest küljest on antud suurem roll konsulaatidele Eesti Vabariigi passide väljajagamisega.

 

LEP on osa Eesti 100. juubeli tähistamisest, aga pidupäevad muidugi lähevad edasi tegelikku juubeliaastasse 2018 ja sealt veel edasi järgmise üldlaulupeoni. Sellest jutustab EV 100 korralduskomiteest Jaanus Rohumaa. Laiemalt räägitakse kultuurist ja väliseestlastest teisel seminaril, millel osalevad EV Kultuuriministeeriumi esindajad Piret Hartman ja Meelis Kompus. Muide, EV 100 eesmärkide nimekirjas on ettepanek igale eestlasele "kinkida" külaskäik Eestisse, nii et olgu öeldud, et oleme kõik kodumaale kutsutud!

 

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKÜ) on sponsoriks kauaaegse ajakirjaniku Priit Vesilinnu ettekandele "Estonians in America, 1945-1995". Nagu teada, töötas Priit Vesilind pikemat aega ajakirja National Geographic juures ja ettekande juures võib olla ka pubikule huvipakkuvaid fotosid.

 

Kanadast tuleb külla Katrin MacLean, kes demonstreerib kudumist ja punumist ja näitab, kuidas teha käsitööd. Kokkuvõttes on kultuurilised teemad nende seminaridega kaetud, igaüks oma erinevast vaatenurgast.

 

Eesti majanduslik roll praeguses maailmas ja tulevikus on teemaks ülejäänud seminaridel. Palju eestlasi on tööd leidnud arvuti ja informaatika aladel Põhja-Kalifornias Silicon Valley's. Sellest räägib Andrus Viirg, kes ettevõtlusega just tegeleb ja lisada võib, et informaatika varsti läheb edasi ka geneetika aladele, millega juba mitmed eestlased on siin tegelenud. Tuleb varsti aeg, mil arvutiteadused ja bioloogia kattuvad ja see ajastu on tegelikult juba alanud.

 

Peamine LEP sponsor on firma "Advanced Nutrients", kelle ettevõtja ja juht on eestlane Michael "Big Mike" Straumietis. Big Mike räägib alternatiivmeditsiinist, sh. kanepiravimitest, mis Kalifornias (ja mujalgi) legaalselt saadaval.

 

Eesti film on ülemaailmselt läbi löönud, kõige suuremaks saavutuseks muidugi paari aasta tagune "Mandariinide" võõrkeelsete filmi de Oscari auhinna nominatsioon. On aga ka palju veel kvaliteetseid eesti filme, filmitegijaid ja muidugi näitlejaid. Sellest räägitakse seminaril "Eesti ja Hollywood", samuti jookseb päev läbi filmifestival, kus linastatakse Eesti filme. Festival on mõeldud kui Kalifornia versioon "Pimedate ööde filmifestivalist (PÖFF)", mis igal aastal Eestis toimub.

 

Ei tea, kas kuulub rohkem kultuuri või majanduse alla, aga Ülar Mark tutvustab seminaril oma KODA kontseptsiooni. Ehk lugejad on tuttavad "Tiny Houses" ideega, mis populaarne ka televisioonisaatena. KODA on betoonmaja, mida väiksemalt saab mitut moodi kombineerida, suuremalt saab neid kokku panna ja ehitada väikest "küla" või suuremat ehitist.

 

LEP kava on mitmekülgne ja muidugi suurüritused nagu laulupidu ja Sajandi ball on väärt asjad, aga seminarid iseenesest juba pakuvad huvitavat, mitmekesist tegevust.

 

Edgar Kaskla

LEP pressiesindaja

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

http://lalep2017.com

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo