Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

XXXIII Lääneranniku Eesti Päevade juhatuse koosolekul teatati, et päevadest võtab osa Eesti peaminister Jüri Ratas, seega esmakordselt külastab Los Angelese eestlasi ametisolev peaminister.

 

Uudist jagati 17. mail peetud koosolekul, mis toimus LA Eesti Majas. Peaminister Jüri Ratas osaleb avamisel ja võimalik, et ka konsulite seminaril. Kavas on ka seminar kultuuri ja keele arendamisest, milles võtavad sõna külalised kultuuriministeeriumist kantsler Paavo Nõgene ja asekantsler Piret Hartman.

 

Jüri Ratas on praegune Keskerakonna juht ja kunagine Tallinna linnapea. Keskerakond moodustas valitsuse, kui novembris 2016 ei suutnud Reformierakond oma koalitsioonipartneritega kokkuleppele jõuda. Kuigi endised peaministrid on Los Angelest külastanud (viimati Mart Laar), on esimene kord, mil ametisolev peaminister tuleb vaatama, kuidas eestlased siin linnas elavad.

 

Koosolekul arutati piletimüügi küsimusi. Proovitakse uut süsteemi, milles LEP külalised tellivad passi ja mitte üksikuid pileteid ning selle passiga saab osaleda mitmel üritusel sama hinnaga. Tagamõte on lihtsustada piletimüüki ja samas tuua rahvast mitmele üritusele, millest nad muidu võibolla loobuksid. Kui aga pass olemas, miks siis mitte minna?

 

Programmis on ette nähtud mitmeid seminare, mitte ainult kultuuri säilitamise kohta, vaid ka  alternatiivmeditsiinist, Eesti filmi ja Hollywoodi suhetest, käsitöö meisterdamise kohta ja paljust muust.

 

LEP toimub 31. Augustist kuni 4. septembrini UCLA  (ülikooli) konverentsikeskuses. See asukoht valiti, kuna siis on võimalik korraldada üritused ühes kohas, sest liiklus ja transport Los Angelese linnas pole just kõige parem. Lääneranniku päevade ajal elatakse koos ühes kohas, “küla keset linna.”

 

Kogu informatsioon ürituste kohta, piletite tellimine ja tubade broneerimine on väljas kodulehel www.LALEP2017.com .

 

Edgar Kaskla

Los Angeles

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo