Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Peale telkide, kohvrite ja mu laagri varanduse kokkupakkimist tehti korralik ülevaatus laagri staabi poolt, nii et all-laagrite platsidel mingit jälge ei jääks. Samuti uuriti, kas telgid olid korralikult kokku pandud ja laoruumi viidud. Alles siis anti luba vormide selga panemiseks ning lõpetamisele siirdumiseks.
Skautlike noorte laager "Terasvanne" lõpetas 15. augusti keskpäeval tiheda tegevuse tseremoniaalse paraadi ja lippude langetamisega. Õpetaja Markus Vaga huvitavale palvusele ja päevateemalisele sõnavõtule järgnesid laagri hea kordamineku kõned USA Gaidmaleva juhilt gdr. Leena Kangrolt, Skautmaleva juhilt skm. Gunnar Tammelt ja gdr. Urve Põhilt. Kajaka salga hüvastijätu ülesande täitis alati abivalmis ning elurõõmus Helen Liiv (ESÜ Hunduala juht Tartust). Koos Tartumaa Kodutütarde juhi Johanna Annamaaga avaldasid nad ka erilist tänu ühele meie laagri tähtsamale ja raskemale töötegijale saunamees Mati Kobinale, kinkides talle suure kaseokstest meisterdatud ning sinimustvalge paelaga seotud saunaviha. Siis astusid mikrofoni ette laagri juhid nskm. A.J. Laupa ja gdj. Aili Sarapik. Lisaks laagri sulgemisele, juhtkonna, köögistaabi ja tehnilise toimkonna tänamisele jagasid nad veel ka auhindu.

Eesti Gaidide Maleva rändauhinna parimale noorele juhile võitsid Liivi Raidma ja Alex Pillion. Leo Roometsa nimelise Eeskujuliku Skaudi rändkarika võitjaks oli sel aastal Alex Hay. Skm. Erni Kilmi nimelise Parima Hundu rändkarika võitja oli Andre Sokk. Andrele annetati veel lisaks endise pesaema Ivi Tamme poolt stipendium, mis katab mitte ainult tuleva aasta laagrimaksu vaid ka kõik Piprapoe kulud!
Peale lippude langetamist Eesti hümni saatel marsis Terasvande ühine laagripere valvelolekus veel viimast korda oma hästi teeninud pealikutest mööda ning jagunes peaväljakult väljudes nagu tugev tammepuu kaheks haruks: gaidlaager ja skautlaager. Kumbki pool marssis edasi oma laagrisse,  kus langetati all-laagrite lipud,  jagati veel auhindu ja jäeti nii uute kui vanade sõpradega hüvasti kuni jällekohtumiseni suurlaagri lõkke ümber tuleval aastal. Ja see kohtumine kindlasti toimub, sest kõige rohkem kuuldud lause laagris oli: "MA EI SAA ÄRA OODATA JÄRGMIST AASTAT!"

Hellakeste auhinnad:
Tublim hellakene: Linnea Tõõtsov
Tublim õrnakene: Kaitlyn Safka
Parim Eesti keel: Lily Aasmaa (Hellakene), Skye Tayle (Õrnakene)
Sõbralikum: Alina Puskar (Hellakene), Trista Keder (Õrnakene)
Abivalmis: Maili McClafferty (Hellakene), Brianna DeShaw (Õrnakene)
Parim Tantsija: Raili Marotto (Hellakene)
Kõige stiilsem: Elena McGovern (Õrnakene)
Tulevane bioloog: Madison Tamm (Õrnakene)

Gaidide auhinnad:
Parim Eesti Keel: Teele Jõgi
Kõige sõbralikum: Teele Jõgi
Eeskujulikum: Leili Tõõtsov

Vanemgaidide auhinnad:
Eesti Keel: Hailey Linask
Kõige sõbralikum: Arden Ashford
Eeskujulikum Telk: Katrina Vinkman ja Arden Ashford

Veel mõned tähtsamad andmed varasemast Terasvande laagri tegevusest:
Skautlaagris edutati sel nädalal skj. Kristjan Kõiva nooremskautmasteriks. Pidulik tseremoonia toimus pärast kolmapäevast Metsakirikut.
Laagri huumorika ajalehe "Terasvann" (motoga "Alati Vannis!") teiseks andekaks koostajaks ja peatoimetajaks oli sel aastal gdj. Aino-Liis Tõõtsov.
ngdr. Hillevi Obet Paul

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo