Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

18558733 10211704130906056 5439585842726059032 o

Laval on Koit Toome ansambliga. Foto: Peeter Kontus/CEM FB

 

Chicago Eesti Maja 50. juubelit tähistati 19.-21. maini. Peakorraldaja oli Eesti Maja president Eero Pikat. Abistajaid – saali korraldajaid – oli palju. Et kedagi mitte välja jätta, on parem mitte kedagi esile tõsta, kuid kõigile tänu avaldada.

 

Pidustused algasid reedel, 19. mail filmiõhtuga, mida juhatasid Eestist Jaanis Valk ja Erik Norkroos. Esitati mitmeid lühifilme ja film „Hingemaa“, mis kirjeldab vanimat eesti kirikut Ameerikas, mis asub Põhja-Wisconsinis ja on ehitatud üle 100 aasta tagasi.

 

Laupäeval, 20. mail jätkus kava aktusega, kus kõnelesid endised Eesti Maja presidendid Enno Toomsalu ja Mehis Vahtra ja mitmed teised sõnavõtjad. Järgnes poplaulja Koit Toome kontsert. Pärast pidulikku lõunasööki järgnes esitlus „Sinimustvalgega ümber maailma“- Ahto Valteri merereis ümber maailma sõnas ja pildis, mille esitasid Jaanis Valk ja Erik Norkroosi.

 

Järgnes juubelipeo galaõhtu. Õhtut juhtis Sepo Seeman ja tantsumuusikat esitasid Koit Toome ja bänd. Toidulaud oli esmaklassiline. Rahvast oli üllatavalt palju – arvatavasti nii 200 ümber. Peotuju oli kõigil hea ja kuuldavasti kestis pidu varaste hommikutundideni.

 

Pühapäeval, 21. mail kava jätkus Chicago Esimese Koguduse jumalateenistusega. Sellele järgnes Chicago Eesti Kooli pidulik lõpuaktus ja sellele omakorda Sepo Seemani monoetendus „Eesti mees ja moodsad asjad“ Tiit Palu lavastuses. Maailm muutub üha kiiremini. Sellele järele jõuda aitab ainult hea huumor ja kõva pealehakkamine.

 

Sellega lõppesid meeldivad ja hästi kordaläinud pidustused.

 

Imre Pagi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo