Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Kontsert Bogota 2017 003

New Yorgi Eesti Haridusseltsi Segakoor Maaja Roosi juhatusel andis kauni ja tundeküllase kontserdi Trinity Lutheran kirikus Bogotas, mis on ligi 100 aastat teeninud Ameerika eestlaskonda. USA-sse emigreerunud eestlased olid ju abiks, kui kirikut eelmise sajandi alul ehitati. Siis oli USA-sse ja Kanadasse emigreerunud eesti luteriusuliste vaimulikuks Eesti missionärist õpetaja Konrad Klemmer. Praegu teenib seda USA teiseks vanimat eesti kogudust, Eesti Evangeeliumi Luteri Usu Bergen County kogudust, piiskop electus Thomas Vaga.

 

Ilus vaimulik kevadine kontsert toimus pühapäeval, 23. aprillil, 2. Pühapäeval Kristuse ülestõusmisajas Bergen County ja New Yorgi Pauluse koguduse jumalateenistusel. Teenistusel jutlustas õpetaja Thomas Vaga ja orelil teenis koguduse organist Mall Kiil.

 

Kontsert algas eriliselt ilusa ja hästi esitatud Josef Haydn’i “Kõik taevas nüüd kuulutab”. Järgnes Rudolf Tobiase “Jeruusalemma tütred” ning anonüümse komponisti “Ilus mu Jeesus”. Koorijuht Maaja Roos on harjutanud koori laulma suurepäraselt, ühtlaselt ja delikaatselt. Ütleksin, et tegemist on imega, mida oleme korduvalt saanud kogeda Maaja Roosi kooride esinemistel, tal on imeline oskus saada koorid laulma imekaunilt. Suurepäraselt kõlas Rudolf Tobiase tütre, Helen Tobias Duesbergi helitöö “Reekviem” neljas osas: Requiem Aeternam, Kyrie Eleison, Recodare ja Sanctus. Kontserdi lõppnumbrid olid: H. Kännu “Kaugel”, Tuudur Vettiku “Nokturn” ja Helen Tobias Duesbergi ja A.A. Wihtoli “My soul and I”. Tänuväärselt esitab koorijuht oma ema Helen Tobiase Duesbergi heliloomingut. Soolo-osi laulis oma ilusa lauluhäälega koorijuhi tütar Leila Roos. Suurepärase programmiga ja esitusega segakoor koos juhi ja solistiga teenisid nii tormilise aplausi kui kiriku kontserdil on sünnis.

 

Kontsert Bogota 2017 020

Paremalt teine solist Leila Roos. Autori fotod

 

Õpetaja oma sõnumis jutlustas Kristuse surnuist ülestõusmise imet ja tähtsust meile, keda ootab ülestõusmine pärast maapealse elu lõppu. Julgustav sõnum võeti tänuliku südamega vastu.

 

Koguduste ühise tänuümbriku andis koorijuhile koguduse laekur Eha McDonnell ja värskete kevadiste sirelitega lillekimbu Bergen County koguduse esinaine Malle Väärsi. Kimbu õied olid Malle Väärsi oma aiast kirikusse toodud.

 

Meeli ja hingi ülendanud teenistusele järgnes rikkalik kohvilaud Malle Väärsi valmistatud võileibadega. Mis teeb sellised teenistustele järgnevad kokkusaamised eriti mõnusaks on see, et tänu kiriku remondile on nüüd Trinity Lutheran’i kirik ja seltskondlikud ruumid samal korrusel. Koguduse liikmetel ja külalistel, kel on probleeme liikumisega, on nüüd palju lihtsam osaleda nii jumalateenistusel kui ka kohvilauas, võrrelduna sellega, kui seltskondlikud ruumid olid alumisel korrusel.

 

Kauni kontserdi muusika helid saatsid koduteele asujaid. Eriline tänu koorijuhile Maaja Roosile, tema koorile ja solistile Leila Roosile ning ka organistile, kes lõpetas kontsertjumalateenistuse eesti helilooja Urmas Sisaski helitööga.

 

Airi Vaga

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo