Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kogu viimase aasta jooksul on Chicago Eesti Maja  suurimaks probleemiks  olnud  küsimused Eesti Maja kanalisatsioonitorustiku ühendamisesest lähedalasuva Riverwoods´i eeslinna ehk küla torustikuga.

Selle jaoks oli tarvis selle linnaga ühineda (annexation). Veetorustikku Eesti Majal tarvis pole, sest meil on hea kaev, mis annab puhast vett küllaldaselt.

Järgnesid pikad läbirääkimised nii Eesti Maja liikmete vahel kui ka Eesti Maja juhtkonna, advokaatide ja Riverwoods'i külavalitsuse vahel. Läbirääkimised hõlmasid ühinemise ja kanalisatsioonitorustiku rahalisi väljaminekuid (nõudmisi), kuid samuti ka Riverwoods'i tingimusi Eesti Maja edaspidisel kasutamisel. Lõpuks said küsimused lahendatud. Tänu neile Eesti Maja Nõukogu liikmetele, kes pikkadest läbirääkimistest osa võtsid!

Lõplikuks nõudeks rahalises mõttes oli, et Eesti Maja pidi kokku saama $100.000 ja miinimumiks, et liitumisega edasi minna, määrati $ 80.000.  Selleks otstarbeks kutsuti kokku erakorraline Eesti Maja üldkoosolek 5. septembril 2010 ja liikmeskond kiitis juhatuse senise tegevuse heaks.

Rahaliste annetuste tulemuseks oli: kogusummas saadi $110.000, sellest siselaenu $94,300 - 40 isikult, perekonnalt või abielupaa-rilt; lisahääli $13,800 - 16 isikult, organisatsioonilt või abielupaarilt; uutelt liikmetelt $1,900 - 14 isikult; ja lõpuks annetusi $370 - 6 isikult. Siselaenud on selleks ajaks juba peaaegu erandi-tult tasutud.

Täname kõiki toetajaid ja annetajaid, noori ja vanu, ja samuti neid, kes meie probleeme on jälginud meie ko-duleheküljelt ja Eesti Maja Teadetest. Sellised rohke-arvulised toetused annavad Eesti Maja Nõukogule jõudu ja tuge ja usku meie rahvusgrupi tulevikku.

Imre Pagi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo