Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

22. aprillil 2017 kogunes rahvas taas New Yorgi Eesti Majja traditsioonilisele Kevadballile/ Tuluõhtule. Osales ligi 60 külalist, kes olid end piduliku õhtu jaoks üles löönud.

 

Kohaletulnuid tervitas baarimees Tõnis Luige täidetud shampuseklaasiga ja toosti ütles Haridusseltsi esimees Toomas Sõrra. Sellega said pidulised end õhtusse sisse elada, uute inimestega kohtuda ning oli ka palju jällenägemisrõõmu. Mõne aja pärast mindi edasi suurde saali, kus olid kaunid lillade ja kollaste tulpidega ehitud lauad. Elevust ja juttu jagus küllaga.

 

Eesti Maja köögimeeskond Aarne Laanemaa ja Maria Niguli olid koostanud menüü ja valmistanud toidu. Pärast eelrooga andis Toomas Sõrra kiire ülevaate saabuvast õhtust, tänas Eesti Maja mänedzeri Kadri Sepp Gilmani ürituse organiseerimise eest ja kutsus lavale esimese esineja.

 

Erinevalt eelmiste aastate tuluõhtutest oli seekord üheks üllatusesinejaks jaapani päritolu Gene  Shinozaki, rahvusvaheline beatboxer, kes on võimeline kombineerima seitse erinevat kõla ühte loosse! Gene oli Eestist ja eestlastest ennegi kuulnud, peamiselt tema muusika battle’ite kaudu. Tema esinemises oli eriti muljetavaldav osa, kus tunti ära kuulus eesti lugu Curly Strings’i Kauges külas.

 

Peale beatboxi tuli põhiroog, mis koosnes maitsvast seapraest, ahjukartulitest ja magushapust kapsast. Nagu iga eestlane teab, kuulub õige roa juurde alati leivaviil. Seekord sai peale leivatehase viilude laual näha ka maitsvat EstRi kodus valmistatud rukkileiba.

 

Kui kõhud olid juba omajagu täis ja lavale tuli üpris laia maailmavaatega Andrus aka Andy Valvur, jätkus nalja nabani. Andy on üks vähestest Eesti päritoluga stand-up koomikutest, kes on juhtumisi hea lapsepõlvesõber meie endise EV presidendi Toomas H. Ilvesega! Peab ka tunnustama teda valdamast kahte kõige raskemat keelt maailmas – eesti ja jaapani keelt.

 

Kui magustoidud said kõigile näpu vahele, toimusid kauaoodatud loteriid $100 kinkekaardile ja edasi-tagasi lennupiletile Eestisse (Jüri Tinti annetus). Võitjateks osutusid Sten Sepper Eesti ÜRO esindusest ja Margus Tiit Laan. Palju õnne! Välja kuulutati ka kaminatoas õhtu otsa avatud olnud traditsioonilise oksjoni võitjad. Laual olid erinevad kunstitööd, raamatud, balletietenduse piletid ja muud väärtuslikud võidud, mis kõik lõpuks omale omaniku leidsid. Suured tänud kõikidele oksjonikauba annetajatele ja loteriide ning oksjonite korraldajale Tiina Vaskale.

 

Tuluõhtu jooksul esines Eesti Maja rahvale juba tuntud ansambel Mike Barry Band, mis mängis  mitmekesiseid muusikapalasid, k.a. Beatles’ite, Rolling Stones’i, Abba ja Louis Armstrongi lugusid. Tantsu lõid rohkelt nii nooremad ja vanemad. Lõppkokkuvõttes tegid meie erakordsed esinejad sel aastal  haruldase töö ning teenisid ära suure aplausi! Nagu ütleb üks Jaapani vanasõna: heatahtlik lõbusus, naer  ja huumor on võimsad tööriistad. Enne suurest saalist lahkumist sai iga külaline endale soovi korral välisukse kõrvalt kaasa haarata Eesti Pagari leivakoti (Amest Foods) ja salatikarbi (EM köök).

 

Külaliste tuju, komplimentide, kommentaaride ja arvamuste järgi otsustades jäi rahvas väga rahule. Ka  tuluõhtu põhimõtteid järgides sai selle aasta Kevadballi lugeda õnnestunuks. Vaim tuleb valmis panna juba tuleva aasta Kevadballi ürituseks!

 

Suured tänusõnad meie sponsoritele, toetajatele ja teistele abilistele: LI Eesti Laste Suvekodu, NY EV Luteriusu Kirik koos õpetaja Uudo Tariga, Eesti Üliõpilaste Toetusfond USAs, Eesti Spordiliit USAs, EÜS, Karin Koorits Ashford, Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides, “Linnutee” ja “Viikingi” lipkonnad, Eesti Abistamiskomitee USAs, Sven ja Hillevi Paul, Eha McDonnell, Amest Foods, Jüri Tint, Carl Skonberg, Riina Sõrra, Kaarel Laev.

 

Laura-Liisa Nanits 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo