Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

EV100 algatuse „Igal lapsel oma pill“ tänavusest taotlusvoorust said ligi 700 pilli soetamiseks toetust 220 huviõppeasutust ja lasteaeda üle Eesti.

 

Kokku toetatakse tänavu uute pillide ostu 332 290 euro väärtuses, koos varasemate taotlusvoorudega on Eesti Vabariigi 100. Sünnipäeva puhul laste ja noorte muusikaõppesse jõudmas riigi, ettevõtjate ja heade inimeste abiga juba 1700 muusikainstrumenti. "Igal lapsel oma pill" projektijuhi Allan Tamme sõnul on algatus saanud huviõppeasutustelt ja lasteaedadelt väga positiivset tagasisidet, võimaldades rohkematel lastel avastada pillimängu ilu ja õppida uutel pillidel. „Tänavuse taotlusvooru tulemusena saavad lapsed kõige enam uusi kandleid, džembesid ja kitarre, kuid senisest enam sooviti seekord ka kallemaid pille nagu klaver. Erilisena võib välja tuua, et peagi ootavad rõõmsaid mängijaid ka Kuressaare  Muusikakooli klavessiin, Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli ja Kiviõli Kunstide Kooli harfid ning Tartu Herbert Masingu Kooli didžeridoo," rääkis Tamme. Kokku toetab riik algatust "Igal lapsel oma pill" 1,3 miljoni euroga. Pilliostu rahastatakse kuni 80% pilli hinnast, taotleja omafinantseeringu suurus on vähemalt 20%.

 

Kuressaare Muusikakooli õppejuhataja Veikko Lehto tõdes, et ilma algatuseta „Igal lapsel oma pill“ ei oleks nende kool klavessiini ja kontrabassi soetada saanud. „Nüüd saame laiendada barokkmuusika õpet. Kuressaarde asus elama uus õpetaja Itaaliast, kes hakkab klavessiini õpetama ning sügisest avame ka kontrabassi eriala,“ rõõmustas Lehto.

 

Lisaks taotlusvoorus osalemisele on kõik pillisoovijad teretulnud endast märku andma pill.hooandja.ee keskkonnas. Tegemist on ühisrahastusplatvormiga, kus kõik head annetajad saavad oma panuse anda. Kõigile, kes pill.hooandja.ee keskkonnas koguvad oma projektile vähemalt 75% eesmärgistatud summast, garanteeritakse puudujääva summa eraldamine "Igal lapsel oma pill" eelarvest.

 

EV100 ühiskingituse "Igal lapsel oma pill" eestvedajad on Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit, Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ja Riigikantselei EV100 korraldustoimkond.

 

Algatus "Igal lapsel oma pill" on kutsutud ellu kingitusena Eesti Vabariigi 100. juubeliks. Sünnipäeva tähistatakse 2017. aasta aprillist 2020. aasta veebruarini.

 

 

VES/ev100.ee.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo