Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

EELK ja E.E.L.K. ühinemise üle toimunud E.E.L.K. Kirikukogu hää-letustulemused on lõplikult selgunud ning ametlikult kinnitatud.

24. juuniks A.D. 2010 pidid E.E.L.K. Kirikukogu liikmed andma oma hääle kodumaal ja eksiilis tegutsevate kirikute ühinemise poolt või vastu. Selle aja-loolise sammu astumise ettevalmistus on päevakorras olnud juba Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest alates. Nii pooldajad kui vastased on saanud pea kahekümne aasta vältel oma seisukohti ammendavalt väljendada ning otsust põhjalikult vaagida.

E.E.L.K. Konsistoorium viis läbi häältelugemise 24. juunil 2010. a kell 19 toimunud koosolekul. Selleks hetkeks oli 55st kirikukogu hääleõiguslikust liikmest posti teel konsistooriumile saatnud täidetud ning kehtiva hääletussedeli 50 liiget. Neist oli oma hääle andnud ühinemise poolt 37 liiget ja vastu 13 liiget. Kuna ka laekumata hääled loetakse E.E.L.K. korra kohaselt vastuhäälteks, oli 24. juuni häältelugemise seisuga ühinemise poolt 67% kirikukogu häältest.

E.E.L.K. Konsistoorium otsustas oodata häältelugemise lõpliku tulemuse kinnitamisega kuni järgmise korralise koosolekuni, et fikseerida ka need hääled, mis olid postitatud hiljemalt 24. juuniks 2010. a, kuid ei olnud häältelugemise hetkeks veel laekunud.

17. septembril 2010. a peeti E.E.L.K. Konsistooriu-mi järgmine korraline koosolek, kus fikseeriti ka lõplikult 24. juunil toimunud hääletamise tulemus. Konsistooriumile oli laekunud veel üks õigeaegselt postitatud ja poolthäält sisaldav valimissedel. Seega lõplik valimistulemus on 38 häält ühinemise poolt ja 17 häält ühinemise vastu. E.E.L.K. Kirikukogu koosseisust 69% kiitis heaks EELK ja E.E.L.K. ühinemise.

Toimunud hääletamistulemus on seega E.E.L.K. Kirikukogu demokraatlikult sündinud otsus, mille alusel on võimalik taastada kodumaal ja paguluses tegutsevate kirikute nähtav ühtsus.

Laupäeval, 13. novembril 2010 kell 12 toimub EELK Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus ühinemislepingu allkirjastamine ja pidulik tänujumalateenistus.

Ühinemislepingule kirjutavad alla EELK peapiiskop Andres Põder ja E.E.L.K. peapiiskop Andres Taul. Tunnistajatena kirjutavad alla mõlema konsistooriumi liikmed.

Pühapäeval, 28. novembril 2010 kell 11 toimub E.E.L.K. Toronto Peetri kiri-kus pidulik tänujumalateenistus. Mõlemal jumalateenistusel teenivad pea-piiskopid, osalema on palutud kõik EELK ja E.E.L.K. vaimulikud ning koguduste esindajad.

 

Rohket Issanda õnnistust soovides

peapiiskop Andres Taul

Eesti Kirik

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo