Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eesti Rahvuskomitee uus Esinduskogu, järjekorranumbrilt kahekümnes, kohtus hiljuti esimest korda. Olin rõõmus, et umbes pooled liikmed olid uued, mõned esindasid nooremaid generatsioone, ja mõned olid Eestist viimastel aastatel tulnud. Mõned teised, kes juba ligi 40 aastat olid osa võtnud ERKÜ tegevusest, olid valmis edasi tegutsema ja jagama oma aastatega kogunud tarkust ja kogemusi. Kõigil oli huvi arutada ERKÜ sihte, töid ja probleeme, ja see kahepäevane koosolek oli täis arutelu, küsimusi ning soovitusi ja ideid. Õhkkond oli sõbralik, mõttevahetus avameelne, ning terve koosolek oli meeltülendav ja lootustandev ERKÜ tuleviku suhtes. Koosolek toimus eesti keeles, kuigi seal arutati tulevikus ka inglise keele kasutamist.

Nimetaksin, et ERKÜ ülesandeks jääb ikkagi USA eestlaskonna esindamine, ning, võimaluste piirides, USA eestlaste tegevuse toe-tamine, kindlas koostöös meie seltsidega ja muu organisatsioonidega.

Iseseisvalt, ja ka koostöös Ühendatud Balti Ameerika Komiteega, peame riigi tasemelisi kontakte, et juhul kui tuleb ette mingi Eestit-puudutav küsimus, oleks USA eestlaskonna hääl selle küsimuse kohta ühinenult kuulda.

Kuid selge on see, et 35 Esinduskogu liiget üksinda ei saa ERKÜ-t viia sinna, kuhu meie tahaksime teda näha. Olles ERKÜ liige olnud umbes 20 aastat ja selle esimees viimased neli aastat, olen näinud kuidas huvi ERKÜ tegevuse vastu, tema majanduslik toetamine, ja isegi teadmine, et ERKÜ eksisteerib, on kiiresti kahanenud, eriti viimastel aastatel. Põhjusi on palju, osalt tingitud pagulaspõlve kadumisest ja noorte nõrgemast eesti keele oskustest ja puuduvast sidemest ERKÜ-ga; osalt tingitud arvamusest, et Eesti taasiseseisvumisega pole enam vaja keskorganisatsiooni ega eestlaste esindajat Washingtonis; osalt tingitud oletusest, et küll ERKÜ tegutseb edasi, olenemata kas ta saab vajaminevat toetust või mitte; osalt tingitud ERKÜ enda raskustest abi ja res-sursside leidmisega, uuenduste läbiviimisega, ning piisava informatsiooni levitamisega ja kontakti pidamisega ameerika eestlastega.

Põhjusi on kindlasti veelgi rohkem. Sooviksin näha siin ajaleheveergudel diskussiooni sellest, mida ERKÜ saaks teha, peaks tegema, ja kuidas ta seda teeks. Ja ka sellest, mida ameerika eestlased ERKÜ toetuseks saaksid ja peaksid tegema.

ERKÜ on alustamas ameerika eestlaste andmebaasi ajakohastamist, ja kasutan juhust abi paluda selles ettevõtmises. Uued piirkonna direktorid, kes on peatselt kinnitatud, kontrollivad andmeid oma piirkondades nii palju kui võimalik.

Kuid, kui lehelugejal on põhjust arvata, et andmed tema kohta vajavad uuendamist, paluksime sellest teatada ERKÜ büroo juhataja Gris Livierile:   This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. või 703-354-1577.

Üks Esinduskogu liige, Arne Kalm, on oma tähelepanekud ja ettepanekud kirja pannud ning need ilmuvad järgmisena siin lehes. Loodan, et mõned teised Esinduskogu liikmed avaldavad oma arvamusi ja muljeid, ja kindlasti ootan lehelugejatelt vastukaja.

Jään ootama huvitavat ja kasuliku diskussiooni tuleviku suundadest.

 

Lugupidavalt,

Marju Rink-Abel

ERKÜ esimees

 

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo