Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

ev chicagoEsinevad Irina Casasnovas ja Brendan Tarm.   Foto: Siim Sööt

 

Eesti Vabariigi aastapäeva aktus toimus Chicago Eesti Majas 26. veebruaril 2017.a. Isegi ilm sobis – oli külm kuid lumeta, mis tegi kohalepääsu hõlpsaks. Siine koht on ainulaadne, sest oleme ainukene Eesti Maja Lakewoodi ja Los Angelesi vahel – mis on küllaltki pikk vahemaa. Rahvast oli kohale ilmunud rohkesti, umbes 200.


Teadustaja oli Eve Tarm. Aktus algas USA hümniga, esitajaks Sibeliuse koor. Avapalvuse esitas diakon-õpetaja Gilda Karu. Avasõnad olid Eesti Maja presidendilt Eero Pikatilt.


Kontserdi osas esinesid Brendan Tarm tshellol ja Irina Casasnovas viiulil – ja väga meisterlikult. Järgnesid laulupalad, kus esinesid Chicago Eesti Kooli õpilased mitmes rühmas. Oli meeldiv näha nii palju lapsi jälle esinemas. Aktuse kõne pidas Marki Tihhanova-Kreek, kes on Eesti Suursaatkonna asejuht Washingtonis. Langenute mälestamise esitas Taa-vi Kaups.


Aktus lõppes Eesti hümniga, mille laulsid ühiselt Sibeliuse koor ja publik. Kõigele lisaks oli hoolas köögipersonal valmistanud maitsva  lõunasöögi. Kindlasti väärivad tänu ka saali dekoreerijad ja kõik korraldajad.


Imre Pagi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo