Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

New Yorgi Eesti Haridusseltsi kauaaegne esimees ja  üks New Yorgi piirkonna eestluse alussambaid Endel Reinpõld otsustas oma vanaduspäevadeks lõplikult Eestisse tagasi kolida.

Nii kogunesidki 1. oktoobril New Yorgi Eesti Majja hulk inimesi Endel Rein-põllu teelesaatmispeole,  et soovida talle head teed ja meenutada koosveedetud aastaid. On ju Endel Reinpõllul aukartustäratav vabatahtlik panus kohaliku eestluse alalhoidmises  – tegeliku töötegijana on ta võtmeisiku rolli kandnud  mitte ainult NY Eesti Haridusseltsis vaid ka  eesti kirikus, eesti skautluses, Eesti Rahvuskomitees Ühendriikides, ESTO 92 korralduskomitees, Eesti Abistamiskomitees, jm.

NY Eesti Meeskoori poolt soovis Endel Reinpõllule head teed koorivanem Urmas Kärner, kirjutades:

“Sinu meie seast “taas-emigreerumise” ehk kojuminekuga tõmbub juba niikuinii kohutavalt hõredaks jäänud sõõr veelgi kitsamaks. New Yorgi ning Ameerika Ühendriikide eestlaskonna ajaloo “kirjutajate” kihist oled Sina üks viimaseid asendamatutest, kes möödunud ligi 50 aasta peatükiridu oma panusega on täiendanud. Seda aga ehk ei mõista iga inimene, kuna Sinu teoviisiks on olnud madala profiili hoidmine kõiges, mida ette võtad. Kuid sinu rahvuspoliitiline ning rahvuskultuuriline panus võõrsil, kohutavalt arvukatel aladel eestluse heaks on absoluutses sõnastuses asendamatu. Seda teavad raudselt kõik meist, kellega Sa oled dekaadide vältel koos võidelnud vaba Eesti eest. “

Ka Vaba Eesti Sõna soovib Endel Reinpõllule rahulikku ja tegusat väljateenitud puhkusepõlve Eestis.

VES

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo