Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

ev floridaPildil vasakult – pianist Hando Nahkur, Maire Riisma, Helvi Inno, Terje VanSchaik, Veljo Kurik, aukonsul Jorge Viera, suursaadik Eerik Marmei, Heiki Parts, Ingrid Hammer.   Foto: Elle Rosenberg.

 

Lõuna Florida Eesti Selts tähistas Eesti Vabariigi 99. aastapäeva pühapäeval  26. veebruaril Atlantis Country Club'is.


Päiksepaisteline ilus ilm oli kohale toonud üle 100 kaasmaalase, lisaks veel pea paar tosinat last. Koosolijate hulgas oli peale kohaliku eestlaskonna ka palju “lumelinde” Kanadast ja USA põhjaosariikidest kui ka külalisi Eestist ning Rootsist. Osavõtjate hulgas viibisid ka dirigent Neeme Järvi ja aukonsul Miamis Jorge Viera. Prestiizhika Country Club'i avarad ruumid jätsid külalistele soliidse ja meeldiva mulje.


Tund aega enne eeskava pakuti pidulistele maitsvaid suupisteid. Aktuse avas seltsi uus aseesimees Veljo Kurik, kes tervitas koosviibijaid ja tänas endisi juhatuse liikmeid aastatepikkuse tubli töö eest eestluse alalhoidmiseks. Uudisena teatas ta, et Lõuna Floridas alustab tegevust ka Eesti Kool, kuhu on registreerinud juba umbes 20 last.


Teadustaja Heiki Parts luges ette ajakohase palvuse, mille oli  valmistanud endise Lõuna Florida Pauluse Koguduse õpetaja abipraost Valdeko Kangro. Järgnevalt kandis andekas klaverikunstnik Hando Nahkur tundeküllaselt ette kaks pala – tema enda poolt seatud Vinteri ”Majakene mere ääres - Põhjamaa” ja R. Schumani - F. Liszti “Pühenduse”.


Aktuse peakõneleja, E.V. suursaadik Ameerikas Eerik Marmei andis kuulajaskonnale sisuka ülevaate Eesti iseseisvusaja saavutustest koos statistliste võrdlustega. Suursaadik mainis muuhulgas, et ”oleme rohkem saavutanud, kui endale tihtipeale tunnistada tahame. Tänane Eesti on innovatiivne ja paistab sellega silma. Me võtame kuidagi iseenesestmõistetavalt, et kui maailmas räägitakse digitaalsest majandusest, küberturvalsusest, e-lahendustest, siis ei saa mööda vaadata Eestist. Meie e-valitsus, e-valimised ja e-residentsus on tugevalt kaasa aidanud Eesti positiivse kuvandi loomisele ka USAs. Eesti on väidetavalt maailmas esirinnas idufirmade arvult inimese kohta. Viimase WSJ/Heritage Foundationi uuringu järgi on meie majandusvabadus 6. kohal maailmas ja 2. kohal Euroopas, meie maksusüsteem on Tax Foundationi andmetel 1. kohal kõrgeltarenendud riikide tabelis, internetivabaduselt oleme maailmas liidripositsioonil ja ajakirjandusvabaduselt 10 hulgas maailmas. Eesti on rahvusvahelise PISA haridustesti tabelis edukaim Euroopa riik, mis maailma edetabelis jääb maha vaid Singapurist ja Jaapanist. Eesti on ainuke riik Kesk- ja Ida-Euroopas, kes kõikides nendes tabelites ka Ameerikat edestab. Tunnetatud korruptsioonitaju, mida hindab Transparency International, on Eestis selgelt kõige madalam Kesk- ja Ida-Euroopa riikide hulgas ja umbes samal astmel USAga”.  


Aastapäeva raames avaldati tunnustust ka nendele meestele, kes võitlesid Eesti vabaduse eest. Nendest oli kohal vaid üks, Ülo Reivik. Teine kohalik veteran, Elmar Saarniit, pidi osavõtust viimasel minutil tervislikel põhjustel loobuma. Eesti eest võitluses langenute mälestuseks luges Heiki Parts ette K. E. Söödi luuletuse ”Laul langenud kangelastele” Hando Nahkuri klaveri saatel.


Pärast maitsvat lõunasööki esines Hando Nahkur veel kahe ettekandega - F. Liszti “Õnnistuse” ja hoogsa, enda seatud “My way'ga”. Peale kavalist osa toimus loterii väärtuslike ja huvitavate auhindadega. Meeleküllane ja sisukas aktus leidis kõigi osavõtjate heakskiidu.


Heiki Parts

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo