Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

ev bostonBostoni ümbruses elab päris mitu eesti päritolu arhitekti. Mõned neist olid rahva hulgas Bostoni Eesti Seltsi Vabariigi 99. aastapäeva pühitsemisel. Vasakult:  Andres Sevtsuk (linnaplaneerimise abiprofessor Harvardi Ülikoolis), Rein Pirn, Karin (Värnik) Barrett, Siiri Julianus, Mart Ojamaa, Paul Attemann ja peakõneleja Andres Kurg Eesti Kunstiakadeemiast.   Airi Talluri fotod.

 

Sel aastal tähistas Bostoni Eesti Selts Eesti Vabariigi aastapäeva 24. veebruaril 2017.


Nagu eelnevatelgi aastatel, kogunes seltsi rahvas taas Skandinaavia Kultuuri Keskuses, Newtonis, Massachusettsis. Eesti Vabariigi 99. aastapäeva pühitseti tänavu seltskondliku üritusega, kus pakuti päevakohast sõnavõttu ja muusikat koos kerge einega. Isuäratavate kaasatoodud suupistetega kaetud pidulaua ääres oli kuulda peokülaliste rahulolu saadud elamusest. Eelnevalt varasematest aastatest sai seekord osta ka veini või õlut.


Peo avas Bostoni Eesti Seltsi esimees Paul Attemann ning tervitused rahvale edastas BESi asepresident Arno Puskar. Traditsiooniliselt on Läti ja Leedu külalised kohale tulnud meiega seda tähtpäeva pühitsema ning sel aastal olid nad jälle meie hulgas.


ev boston1Leedu aupeakonsul Thorsteinn Gislason andis Bostoni Eesti Seltsile üle sünnipäevakingituseks vahva Leedu riigilipu. Kingi võttis vastu BESi asepresident Arno Puskar.

 

Leedu aupeakonsul Thorsteinn Gislason esitles seltsile üht uhket Leedu riigi lippu. Näpuga näidates seletas hr. Gislason: “Kui rüütli mõõk on püstipidi sirge, siis on teada, et see on originaalne Leedu riigi lipp.” Järgmine tervitus oli lätlanna Ilona Kudinalt, kes ilusas eesti keeles soovis rahvale palju õnne vabariigi aastapäevaks.


Kava teadustati nii eesti kui inglise keeles, kuna lisaks eestlastele oli kohale tulnud ka rohkesti ingliskeelsed pereliikmed, sõpru ja kolleege. Kava raames mälestati ka Jaak Juhansood, kes oli endine Bostoni Eesti Seltsi president, Välis-Eesti silmapaistev ühiskonnategelane ja Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) pikaajaline esimees. Ilusaid laule laulsid peosaalis Bostoni Eesti Kooli lapsed Jeffers Engelhardti juhtimisel.


ev boston2Külalised kuulavad huviga peakõnelejat Andres Kurge Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse instituudist. Külalisraamatusse oli oma nime sisse kirjutanud ligi 90 inimest.

 

Peakõneleja oli seekord Andres Kurg, PhD, Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi juhataja, vanemteadur ja arhitektuuriloolane, kes pidas meeldejäävalt mitmekülgse ja huvitava kõne eesti arhitektuurist läbi viimase kahekümne viie aasta. 2017. aasta kevadsemestril on ta külalisteadur Yale’i Ülikooli MacMillani keskuse juures, kus ta valmistab ette raamatut tööpealkirjaga “Decentering Postmodernism: Critical Architecture and the Crisis of the Future in the Soviet Union, 1968-1988.”


Aastapäeva peaesinejatena astusid üles oivalise kontserdiga sopran Epp Karike-Sonin, klaverimängija Kathy Rosenbach ja viiuldaja Kirsti Kuusk.


See oli üks äärmiselt tore õhtu hubases ja armsas atmosfääris. Suur tänu kõikidele korraldajatele ja abilistele Eesti sünnipäevapeo eest!


Raimo Kalvi, kirjanik

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo