Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

linaskPilt õhtusöögilt (vasakult paremale): Sarasota Orkestri peadirigent Anu Tali, Kersti Totsas-Linask ja Monika Orumaa-Craig.  Autori foto.

 

Eestlaste pere Kesk-Floridas (Tampa Bay kuni Sarasota) naudib Sarasota Sümfooniaorkestri kontserte, mille dirigent ja muusika direktor on noor eestlanna Anu Tali (sünd  18. juunil 1972).  


Anu Tali alustas Sarasota orkestri dirigendina augustis 2013. Kontserdid suures saalis on enamus läbimüüdud. Ameeriklastele on Anu Tali programm väga meeldiv, nii et möödunud suvel uuendati tema lepingut veel kolmeks aastaks.  


Anu Tali tutvustab tihti Eesti ja muude põhjamaade heliloojaid siinsele seltskonnale. Eelmisel kontserdil kuulsin vaheajal, kui üks ameeriklane ütles oma kaaslasele, et “The Estonians really are taking over the present day classical music scene”. Tore kuulda!  Eks loeme tänapäeval ajalehtedest Arvo Pärdist, Veljo Tormisest, dirigent Neeme Järvist, Paavo Järvist, Anu Talist ja nüüd ka siin Floridas helilooja Erkki-Sven Tüürist, kes on juba tuntud Eestis ja Euroopas.


Eelmisel kontserdil veebruari algul oli Anu Tali valinud Tchaikovsky teoseid, nende hulgas Tchaikovsky Klaverikontsert nr. 1 ning siis kuulsime Erkki-Sven Tüüri Sümfooniat nr. 6, "Strata".  


Strata lugu oli kirjutatud Anu Talile ja Põhjamaade  Sümfooniaorkestrile. Seda on esitatud mitu korda Euroopas ja nüüd esimest korda Ameerikas, Sarasotas, Floridas. Erkki-Sven Tüür oli kutsutud Sarasotasse tema heliloo USA esiettekandeks, kus ta enne etendust kirjeldas laval oma inspiratsiooni ja mõtteid selle teose loomisest.  


Varem, enne kontserti, 31. jaanuaril, oli nniinimetatud “Anu and Friends Benefit Dinner” Sarasota jahtklubis, kus peakülalised seekord olid Erkki-Sven Tüür ja pianist Simon Trpčeski, kes on pärit Makedooniast. Õhtu algas kokteilide ja suupistetega, millele järgnes õhtusöök.

 

Kersti K. Linask


Kesk-Florida Eesti Seltsi president

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo