Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

erkuERKÜ esimees Marju Rink-Abel (vasakul) ja Mai-Liis Bartling annavad auhinna üle Lehti Merilole (paremal).   Foto: Kalev Sepp

 

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides aasta suurim üritus toimus San Franciscos 4-5. novembril. Lisaks töökoosolekule toimusid paneeldiskussioonid ja toetusgala.


Kuigi Portlandi eestlased on ERKÜ tegevuses vähe osalenud, on siiski kõigile arusaadav, et eestlastel on tarvis formaalset esindust, mille kaudu oma tegevust koordineerida ning nii USA kui Eesti valitsuse ees esindada. ERKÜ kuulub Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu koossseisu, millesse kuuluvad eestlaste keskorganisatsioonid mitmetest riikidest.


Paneeldiskussioonides arutleti eesti kogukondade probleemide, inimeste organiseerimise, informatsiooni jagamise ja pärandi hoidmise teemadel. Omaette seminaris tutvustas Priit Vesilind enda koostatud ja äsja trükist ilmunud ajalooraamatut "Eestlased Ameerikas".


Poliitilises paneelis arutleti mitmeid küsimusi, mis mõjutavad Eesti julgeolekut. Sellest võttis osa ka  Eesti suursaadik USAs Eerik Marmei. Erilise tähelepanu sai Venemaa poolt laialdaselt levitatav valeinformatsioon, mis püüab ajalugu esitada nende poole kallutatud vaatepunktist. Ameerika eestlaste abi on tarvis Eesti huvide kaitsmisel ning eriti ingliskeelse objektiivse informatsiooni edastamisel.


Paneel Eesti päritolu firmade esindjatega tõi kohale suure hulga inimesi. Arutleti idufirmade loomist ning põhjusi, miks Silicon Valley's kanda kinnitada.


Äripaneeli lõpus esinesid ka paar idufirma esindajat, kes tutvustasid printerit, millega saab suurt pilti seinale printida ning jalgrattalukke, mida organisatsioonid ja koolid oleks huvitatud oma hoonete juurde installeerima. Lühidalt võtsid sõna ka Teeme Ära esindajad, kes tahavad korraldada ülemaailmset puhastusaktsiooni septembris 2018, tähistamaks Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.


Tutvustati Okupatsioonimuuseumi laiendamist, muutumist Vabamuks ning muudatusi, mis lähemail aastail muuseumi ees ootab.


Galal esines kõnega endine Eesti saadik USA-s ja endine välisminister Marina Kaljurand, kes pälvis kohalolnute suure aplausi.


Galal  tunnustati USA Lääneranniku väljapaistavaid eestlasi. Tunnustuse said Portlandi eestlaskonna  aktiivseimad liikmed Lehti Merilo ja Liina Teose Portlandi rahvatantsurühma Tulehoidjad pikaaajalise juhatamise eest ning Eesti suur sõber Lonnie Cline eesti koorimuusika propageerimise eest. Lisaks olid auhinnasaajate hulgas Eesti Organisatsioonide Liit Läänerannikul, kes korraldab Lääneranniku Eesti päevi. Selle nimel võttis auhinna vastu Uve Sillat Los Angelesest. Investor Steve Jürvetsonile anti auhind Eesti tutvustamise ja startup’ide toetamise ning Eestiga seotud firmadesse investeerimise eest. Arne Kalmi tunnustati panuse eest ERKÜ tegevusse.


Muusikalist meelelahutust pakkus Laura Põldvere ning õhtu meeleolu aitas lõbusa hoida Euroopas tegutsev standup koomik Andy Valvur. Ürituse tuludest toetatakse Lastekooride reise ning muud ERKÜ tegevust. Ka Portlandi eestlaste toetus on väga oodatud.


Kalev Sepp


NB! Raamatut „Estonians in America“ saab tellida  PayPal’iga  ERKÜ  veebilehelt www.estosite.org. Vajutada "DONATE" linki ja maksta  $107.00 raamatu kohta kas krediitkaardiga või PayPal’iga.  Kindlasti lisage oma aadress ja kontaktinfo või saatke meil Linda Rink’ile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , telefon 215-546-5863.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo