Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

E.E.L.K. Michigani kogudus tähistas laupäeval, 28. augustil 2010 oma 60. aastapäeva.

Rõõmsameelsus ja päike paistis koosviibijais, keda saabus nii kahe kui kahe tuhande miili kauguselt. Jumalateenistust juhtisid peapiiskop dr. Andres Taul ja vikaarõpetaja Nelli Vahter. Piiskopi tulihingeline jutlus käsitles uussündi ning kristlaste tegevust praeguses muutuvas maailmas. Tsiteerides Hesekieli raamatust lõiku, mis kõneleb kuivanud luudest, millised Jumal oma Vaimuga elustab, tõi Taul paralleele nende sõjapõgenikega, kes saa-busid Ameerika mandrile pärast teise maailmasõja lõppu umbes 60 aastat tagasi. Pagulastena tundsid nad toona end nagu prohvet seda väljendab, et "meie luud on kuivanud, meie lootus on kadunud, me oleme nagu ära lõigatud" (Hs 37:11)

Uuel maal algatati kogudused ja vaimulik elu edenes. Täna võime lootusrikkalt vaadata tulevikku veendumuses, et Jumal on toonud oma rahva tagasi elule: "Ma annan teie sisse oma Vaimu, et te saaksite elavaks, ja ma asetan teid oma maale; ja te saate tunda, et mina, Issand olen rääkinud ja teen seda." (Hs 37:14)

Teine teema põhines Jeesuse kuulutusel: "Issanda Vaim on minu peal, seepärast on ta mind salvinud. Ta on mind läkitanud kuulutama vaestele rõõmusõnumit, kuulutama vangidele vabakslaskmist ja pimedatele nägemist, laskma vabadusse rõhutuid" (Lk 4:18). Need Jesaja raamatust tuttavad sõnad (Js 42:7) läksid täide Jeesuse kuulutustöös. Meiegi elutöö juhindub samadest põhimõtetest, sest Issand on meid siia maa peale elama asetanud ning meile tee näidanud, et jääksime Temale ustavaks ning kannaksime usus head vilja.

Laulusoologa esines sopran Anne Niitme-Relyea, keda saatis klaveril Gary Relyea.

Teenistusejärgsel lõunasöögil tegi Mall Kionka ajaloolise ülevaate koguduse elust, mille kõrgpunktis, aastal 1959 oli selles 220 liiget. North Carolinast kohale sõitnud Toivo Sõmer rääkis, kuis Detroidi linna 250. aastapäevale kutsuti eesti rahvatantsu grupp ja kuis linna lehes kohalikke eestlasi kajastati 1950-datel aastatel, ja kui oluline on täna meenutada kui rikkad ja õnnelikud me oleme.

Clevelandist tõid südamlikud tervitused Karin ja Hans Ruus, tänuga, et "olete jäänud ustavaks oma esiisade Jumalale".

Peapiiskop kõneles värvikalt eesti organisatsioonide tekkest, oludest ja eripäredest ja kuidas Austraalias poliitikast eemale hoiti ja kuidas selles üksmeelt ja edu on.

Ebamaise sünnipäevalaulu esitanud, lausus õp. Nelli Vahter lõpetuseks, et on hea, kui me ei karda muudatusi, teha asju teistmoodi ja saada teine tulemus ning minna rahus ja rõõmus vaid edasi.

Ool Pärdi

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo