Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

cek2Chicago külje all Riverwoodis alustas taas uut kooliaastat Chicago Eesti Kool. Esimesel koolipäeval said kõik õpilased rõõmsalt kokku aktusel, millele järgnes klassijuhataja tund. Päeva lõpetasime süües koos lõunat rootsi lauas.


chicago

 

Chicago Eesti Koolis on tänaseks umbes 50 õpilast, kes on jaotatud  vanuse ja oskuste järgi seitsmesse erinevasse klassi. Kooli perre kuulub palju vahvaid õpetajaid, kes kindlustavad, et koolipäevad on lastele huvitavalt ette valmistatud.


cek4

 

cek3Koolipäevad toimuvad igal teisel pühapäeval 10:30 - 1 pl ja sellele järgneb lõunasöök.

 

Õpitakse palju toredat: eesti keelt ja kultuuri, ajalugu, käsitööd, kokandust, laulmist, tantsimist ja palju muud. Chicago Eesti Kooli eesmärk on eesti lapsi kokku tuua, luua lähedasi sõprusi ning edasi kanda eesti keelt ja eesti meelt.


Lisaks koolile toimub peale lõunasööki veel lõbus näitering, kus lapsed töötavad koos õpetajate käe all ja õpivad selgeks etenduse, mille kannavad ette oma sõpradele, vanematele ja teistele külalistele.


Viimased kolm aastat on Chicago Eesti Majas toimunud 3-päevane suvelaager, kus lapsed õpivad uusi teadmisi Eesti kohta koos mängude ja lauludega.

 

Laager on lõppenud ööbimisega Eesti Majas, kus viimane õhtu veedetakse koos lõkke ääres jutte lugedes ja laule lauldes. See on üritus, mida kõik suve saabudes ootavad.


Chicago Eesti Kool otsib alati uusi õpilasi ja toetajaid. Kui on küsimusi, palun võtke ühendust Pillega This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

 

Pille McQuillen


Fotod:  Simona Andreas

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo