Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kontsertVox Clamantise kontsert St. Francis Xavier’i kirikus New Yorgis.  Foto: Eleri Ever /VP Kantselei

 

President Toomas Hendrik Ilvese algatusel toimus 18. septembril New Yorgis St. Francis Xavier’i kirikus Arvo Pärdi ja Vox Clamantise uue plaadi "The Deer's Cry" esitluskontsert, mis tõi kokku ligi 1000 inimest.


Kontserti, mis lõppes pika aplausi ja muusikute auks püsti tõusva publikuga, tulid president Ilvese kutsel kuulama New Yorgi klassikalise muusika valdkonna juhtfiguurid, Eesti sõbrad ja USA eestlaskond.


President Ilvese sõnul oli viimse istekohani täitunud kirik tunnustus Arvo Pärdi muusikale ja Eesti muusikutele. “Suur tänu Arvo Pärdile, kes kahjuks ei saa täna meiega koos siin viibida, sest on Itaalias ja võtab vastu järjekordset auhinda oma loomingu eest,” ütles Eesti riigipea.


President Ilves tänas plaadifirmat ECM, kes on teinud hindamatut tööd andekate Eesti heliloojate ja esinejate tutvustamisel maailmas. Kontserdil tulid ettekandele ka noorte heliloojate Helena Tulve ja Tõnis Kaumanni teosed.


Kontserdi eesmärk oli toetada Pärdi loomingu ja Vox Clamantise tuntust Ameerika publiku seas ning suurendada Eesti tuntust nii muusika-, poliitika- kui ka majandusringkondades.


Kontsert toimus koostöös plaadifirmaga ECM Records, seda toetasid Vabariigi Presidendi Kantselei, Presidendi Kultuurirahastu, kultuuriministeerium, EAS, Eesti NY peakonsulaat, Microsoft Eesti, Silberauto ja Digitalsputnik.


Kontserdile St. Francis Xavier’i kirikus järgnes president Ilvese vastuvõtt kutsutud külalistele.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo