Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

koolNew Yorgi Eesti Koolis algas uus õppeaasta 10. septembril, mil ligi 70 last kogunes elavalt ja kärarikkalt New Yorgi Eesti Majja.


kool3NY Eesti Kooli uued õpetajad, vasakult:  Karina York, Mae Lambing, Diina Tamm, Kadri Gilman, Gerda Normet Vellore ja Siim Vanaselja.  Fotod: Siiri Lind

 

kool2

 

Avavaktusel tuletas koolijuhataja Merike Barborak meelde, et hoolimata Eesti väiksusest oleme me siiski maailmakaardil ning meil on uudiseid kuuldes ja lugedes põhjust olla uhke oma päritolu üle. New Yorgi Eesti Haridusseltsi juhataja Toomas Sõrra luges lastele peale sõnad, et nad hoolitseksid meie vana maja eest hoole ja armastusega.  


Lapsi on sel aastal kooli nimekirjas ligi 70 ja sellele lisandub 12 kõige pisemat - kooli beebigrupp alustab oktoobrist oma igakuiseid kokkusaamisi Nedy Chani ja Karina Yorki juhendamisel. Long Islandi filiaal jätkab tööd Eda Kaasiku eestvedamisel.


Kuuele esimesse klassi minevale tüdrukule-poisile andis koolijuhataja üle lõbusad Lotte aabitsa töövihikud, mis jõudsid kooli kingitusena Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt. Ministeerium toetab läbi Eesti Instituudi osaliselt kooli õppematerjalide tellimist.


Õpetajaid, kes on enamasti ka lapsevanemad, on sel aastal 19. Ainsa meesõpetajana õpetab ajalugu Siim Vanaselja. Rõõm on tõdeda, et kooli raudvara Ivi Tamm ja Aire Salmre jätkavad õpetamist ja aitavad sellega elus hoida kooli traditsioone.


Tõsist elevust tekitas ka teade, et üle mitme aasta on koolil jälle rahvatantsuõpetaja, kelleks on New Yorgis elav tantsija ning koreograaf Diina Tamm. Päeva lõpupoole toimunud rahvatantsutunnis sai nii mõnigi poiss oma vastumeelsusest tantsu vastu üle ning rõõm oli näha hoogsalt tantsu vihtuvaid lapsi.


Ilomai Kurrik ja Siim Vanaselja kutsusid kõiki lapsi osa saama Hellakeste ja Hundude koondustest, mis toimuvad koolipäevadega sama ajal.


Aktuse lõppedes asusid kõik õpilased usinalt tööle. Kuna lapsi on nii palju, siis on iga nurgake Eesti Majas kasutusel. Sellest hoolimata leiame me alati ruumi nende jaoks, kes tahavad eesti keelt õppida.

 

New Yorgi Eesti Kooli juhataja

 

Merike Barborak

 

www.nyek.org

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo