Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

E.E.L.K. kiriku koguduste ühine leerilaager toimus Järvemetsa skautlaagri maa-alal, New Jerseys. Leerilaager kestis 9 päeva, alates 26. juunil ja lõppedes 4. juulil.

Laagri peakorraldajaks ja juhiks oli Allan Laupa, abiks Tiina Vaska, kuid kõik leerinoorte vanemad olid abiks ühel või teisel viisil, eriti toitlustamisel ja telgivanematena.

Lastevanematest olid toiduvalmistajateks Laine Skonberg, Helle Hantho, Tiina Vaska, Hillevi Paul, Karin Kärner, Urmas Kärner ja Irene Rudzinski.

Leeriõpetuse eest 10 leerinoorele kandis hoolt praost Thomas Vaga, kes andis õpetust kahes keeles, nii eesti kui ka inglise keeles.

Päevi alustati hommikuvõimlemise, lipuheiskamise ja palvega. Õppetundidel võttis praost Vaga läbi põhilised piibli ja luteriusu kiriku usuõpetuse osad nagu  Meie Isa palve, kümme käsku, usutunnistus, ristimine ja armulaud. Praost võttis aega ka ühiskondlike küsimuste selgitamiseks nagu alkoholi ja narkootiliste ainete kasutamise ohud. Õpetamisel  kasutas praost väga palju õpetlikke videofilme, valmistatud Ameerika luterikiriku ja noorte õpetusprogrammide poolt. Viidi läbi ka kirikus jumalateenistuse läbivõtmise osa oreli saatel. Praost tutvustas eestikeelse jumalateenistuse liturgiat ja selle tähendust. Samuti hõlmas leeriprogramm E.E.L.K. lauluraamatu tutvustamist, piibli asutamise tutvustamist ja kasutamise õpetust.

Õpetus oli tihe, kuid aega jäi ka võrkpalli, lacrossi ja frisbi mängimiseks ning kolm korda Ilve ja Valter Musta kodu ujumisbasseinis ujumiseks. Noored viisid läbi  ühiskondlikke abistamisprogramme, nn. "community service" projekte, mille hulka kuulusid laagri söögisaali puhastamine, pinkide ja laudade puhastamine, Piprapoe postide värvimine sini-must-valgeks, saunapoolse liivaranna korrastamine ja Lakewoodi kiriku juures tolmuse kolikambri korrastamine, lisaks oli teisigi kohustusi nii köögis kui ka lippuritena teenimisel.

Õhtuti oli võimalus ja aega veel nautida enda poolt puudega köetud sauna soojust või istuda lõketule ääres.

4. juuli oli Ameerika sünnipäev. Päeva alustati osalemisega E.E.L.K. Lakewoodi Pühavaimu koguduse jumalateenistusel ja võttes  osa ka kohvilauast, mille noortele külalistele oli korraldanud Airi Vaga. Õhtul läksid noored ja mitmed kohale saabunud vanemad nautima Lakewoodi linna ilutulestikku. Karin ja Urmas Kärner korraldasid samal õhtul ka barbeque, kuid eriti maitsvad grillitud burgerid oli valmistanud Markus Puskar oma salaretsepti järgi.

Noorte leeriõpilaste arvates oli leerilaager suurepäraselt õnnestunud ja ka praost oli rahul noortega  ning laagri korraldajate ja abilistega.

Leerinoorteks olid: Karl Grabbi, Erika Hantho, Aleksa Kärner, Peeter Laupa, Viiu Loub, Markus Malmgren, Maarja Liisa Paul, Markus Puskar, Stefan Skonberg ja Lia Vaska.

"Leeripühaks" valiti laupäev, 2. oktoober ja teenistus toimub Lakewoodi kirikus ning pidu Lakewoodi Eesti Majas.

 

Allan E. Laupa

ja Airi Vaga

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo